Klassiga viikingisaarele seiklema!

25. märts 2022 Asva Viikingiküla - Kommenteeri artiklit
Linnust, seiklusparki ning looma- ja linnuparki hõlmav viikingiküla asub saare lõunarannikul Asvas. Foto: Visit Saaremaa / Valmar Voolaid

Praeguseks ei ole enam kahtlustki, et just Saaremaa on see põline viikingite kants. Ja just Saaremaal asub Eesti suurim ajastu teemapark – Asva Viikingiküla.

Nii linnust, seiklusparki kui looma- ja linnuparki hõlmav viikingiküla asub saare lõunarannikul Asvas. Siin asetses pronksiajast viikingiajastuni muistne Asva linnus koos lähistel paiknenud viikingite sadama ja kärajakohaga.

Kui Saaremaa viikingiaja vägevaimate ja ajalugu muutvate leidude – kahe laevmatuse – asupaika saab uudistada Salmel, siis Asva Viikingikülas saab kuulda viikingitest Saaremaal ja maailmas laiemalt. Väikese tagasipõikega ka kunagisse Asva pronksiaega.

Asva Viikingiküla avab 2022. aasta juunis väravad juba viiendat suve. Kooligruppe ootame aga külla juba veidi varem.

Sel aastal oleme kooligruppidele ette valmistanud eriti haarava ja põneva programmi, mida pakume 30. maist kuni 10. juunini. Viime läbi kolm grupiprogrammi päevas algusega kell 10, 12 ja 14. Külla ootame vähemalt 20-liikmelisi laste- ja noortegruppe, kes saavad meie juures rännata viikingiaega, ronida seikluspargi radadel ning uudistada viikingite looma- ja linnuperet. Loomulikult ei lahku ükski külaline tühja kõhuga, kuivõrd külastuse sisse mahub ka viikingisööming koos maitsva pajaroaga.

Külastus algab linnuse emandakojas, kust rännatakse viikingite(eelsesse) aega ning seigeldakse sajanditetagustes saagades. Elatakse kaasa Asva oma miniteatri etendusele ning vaadatakse lühifilmi Asva muinaslinnuse väärikast loost. Lisaks saavad auväärt külalised läbi teha viikingikooli ABC ehk teada, mida ja kuidas viikingite lapsed õppisid. Proovile pannakse igaühe oskused viikingiteadmistes ning peetakse maha uhke mõõgavõitluse turniir koos pealiku valimisega. Igaüks saab katsetada ka viikingite nõelkudumist põdraluust nõelaga ja valmistada endale mälestuseks väega käevõru.

Kõrgseikluspargis ootavad vallutamist rohkem kui 50 turnimismängu neljal tasandil, kõrgem neist ligi 12 m. Omaette seiklusrada on ka väikestele viikingitele.

Looma- ja linnupargis kohtab nii väiksemaid kui suuremaid loomi ja hulgaliselt värvikaid linde. Aias saab kitsedele, jänestele, lammastele ja teistele pehmetele-karvastele ka pai teha.

Lisaks saab linnuse rohtaias kaeda viikingite ravim- ja ürditaimi ja koguda neist taimetarkusi. Lõpetuseks läbime Põhjala rahvastele omase väeringi ja lausume esivanemate vanu loitse, et aga ammutada jõudu ja väge ning minna suvele vastu saaremaiselt röösa ja röömsana!

Vaata lähemalt www.saaremaaviikingid.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!