Loovuse festival toob kevadesse värsket hingamist

18. märts 2022 Elise-Brigit Hüsson - Kommenteeri artiklit
Foto: pärimusmuusika ait

2. aprillil toimub Viljandi Pärimusmuusika Aidas esimest korda loovuse festival, kus inspiratsiooni pakub põnev programm, ilus atmosfäär ja maitsev toit.

Festivalil „Loovuse loomus“ toimuvad kogu päeva jooksul loengud ja õpitoad, mis harutavad loovuse lahti kümne teemavaldkonna kaudu ning annavad mõtteainet ja praktilisi näpunäiteid loovuse suurendamiseks igapäevaelus.

Teemad on suhted, aju, hääl, kunst, omalooming, lugu, loodus, disainmõtlemine ja vaikus. Oma teadmisi ja kogemusi annavad edasi Mari Kalkun, Valdur Mikita, Hedvig Hanson, Polina Tšerkassova ja paljud teised loovisikud. Lisaks toimuvad performance’id ning avatud on kunstinäitused ja loovuse laat. Päeva lõpus on kontsert ja maailmamuusika tantsupidu, mida viib läbi DJ Rain Tunger (R2).

Viimased aastad on olnud muutuserohked ning loovuse festival soovib inimesi inspireerida leidlikult nendega toime tulema. Festivali peakorraldaja OmidaVelviste sõnul on loovus keerulistes olukordades hea abimees.

Festivalil omaloomingust rääkiv Mari Kalkun leiab, et loovus on see, mis annab elule sügavama tähenduse ja elurõõmu: „Loovus on täiskasvanule nagu mäng lapsele ‒ selleta ei ole igapäevasel olemisel lihtsalt õiget mekki. Ent loovus, see on ka meie geenid ja esivanemad ‒ kõik see, mis meiega kaugetest aegadest kaasa tuleb.“

Minifestival „Loovuse loomus“ toimub 2. aprillil kell 11 Viljandi Pärimusmuusika Aidas, soovi korral saab osaleda veebi teel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!