Meeldejäävad kevadised koolireisid turvaliste bussidega

25. märts 2022 Marlis Soomets Lux Ekspressi turundus- ja kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit
Lux Expressi mugav ja kaasaegne buss. Foto: Hendrik Osula

Kevadiste ilmade saabudes hakatakse koolides plaanima klassiekskursioone, kus viimasel kahel koroona-aastal on paljudel klassidel käimata jäänud. 

Sageli kujuneb meeldejääva klassiekskursiooni korraldamisel suurimaks väljakutseks sobiva suuruse ning taskukohase hinnaga bussi leidmine. Kütuse kiire kallinemise tõttu on see mure eriti teravalt esil. Soodne hind ei tohiks aga tulla ohutuse arvelt.

Tellimusvedude turul tegutseb rohkelt vedajaid, kes pakuvad soodsaimat veoteenust seetõttu, et kasutavad oma eluea lõppu jõudnud busse ning eelistavad arveldada sularahas. Üksnes madalaima hinna alusel valitud bussiga ette võetud klassiekskursioon võib aga bussi rikke korral kujuneda suuremaks seikluseks, kui algselt kavas oli, ning halvimal juhul ohustada ka ekskursante. Samuti jääb õhku kahtlus, kas bussivedude eest sularahas arveldamise korral jõuab midagi maksutuludesse ning aitab kergitada ka õpetajate palka.

Linnakoolide jaoks võib nende ohtude vältimiseks olla parim lahendus minna klassiekskursioonile liinibussiga. Bussifirma Lux Expressi kogemuse põhjal on paarikümnele õpilasele klassiväljasõidu korraldamine liinibussi kasutades oluliselt lihtsam ja mugavam, kui esmapilgul näida võib.

Lux Expressi Eesti ärijuht Ingmar Roos: „Idee hakkas hargnema sellest, et meie grupi töötaja otsis enda lapse klassile bussi Tartusse AHHAA keskusse sõitmiseks. Oleme saanud peredega reisivatelt klientidel head tagasisidet, et meie bussidega kulgeb reis rahulikult, sest laste tähelepanu on naelutatud istmete seljatugedes olevatesse meediaekraanidesse. Taipasime, et kui ratastel kino on popp vanematega reisivate laste seas, tasub seda pakkuda ka klassitäie lastega reisimiseks. Liiati kui esmaspäevast neljapäevani on bussides tavareisijaid napilt. Võiks öelda, et ühe AHHAA keskuse ekskursiooni korraldamine kätkes endas tõelist ahhaa-momenti.“ 

Sellest ideest kannustatuna pakub Lux Express nüüd õpilasgruppidele võimalust sõita enda kaugbussiliinidel edasi-tagasi väga soodsa hinnaga. Näiteks klassiga Tartust Tallinnasse ja tagasi saab Lux Expressiga sõita hinnaga 9 eurot õpilase kohta. Klassireiside eripakkumisega on võimalik sõita esmaspäevast neljapäevani.

Tellitud bussi puhul sõltub ühe õpilase bussiveo maksumus väljasõidule tulevate õppurite arvust. Väljasõidu korraldaja peab tegelema küsimusega, kelle vahel jaotada kulu, kui paar õpilast jääb viimasel hetkel tulemata. Liinibussi suur eelis on see, et hind ühe õpilase kohta on fikseeritud ning vähemalt 15 õpilasega grupi korral reisib õppureid saatev õpetaja tasuta.

Lux Express on astunud sammu veel kaugemale ning koondanud huvitavad ideed sihtkohtadest, mida Luxi liinibussidega mugav külastada on. Pealinna tulles tasub meeles pidada, et õpilastele on Tallinna linnatransport tasuta ning Tartust saabuva bussiga on võimalik Tallinna lennujaamas istuda ümber otse trammile.

Õpilasreiside pakkumised koos sihtkoha ideedega on Lux Expressi kodulehel www.luxexpress.eu/koolidele. Samas on võimalik liituda uudiskirjaga, olemaks kursis parimate pakkumistega ning saamaks uusi reisisoovitusi. Aprilli lõpuni uudiskirjaga liitunute vahel loosib Lux Express välja tasuta bussiveo kogu klassile võitja valitud sihtkohta ja tagasi Eesti piires.

Loomulikult käivad õppurid jätkuvalt klassireisidel ka linnakärast kaugemal, kuhu liinibussiga ligi ei pääse. Lux Expressi kodulehelt leiab info ka tellimusvedude kohta. Lux Express pakub mõistliku hinnaga eri suurusega kaasaegseid reisibusse, mille roolis on kindla käega juht ning mille tellimisel võid olla kindel, et kõik maksud on ausalt tasutud.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!