Noored saavad koolivestlust virtuaalselt harjutada

25. märts 2022 Evelyn Lomp Eesti Töötukassa karjääriinfo vahendamise peaspetsialist - Kommenteeri artiklit

Eesti Töötukassa uus katseprojekt Tartumaal võimaldab noortel virtuaalselt uude kooli astumise vestlust harjutada. Liituda saavad ka teised maakonnad. Lähem info karjaar@tootukassa.ee.

Sel kevadel osalevad tuhanded 9. klassi õpilased kooli sisseastumisvestlustel. Kuidas jätta endast komisjonile hea mulje? Eesti Töötukassa tuleb appi. Meie karjäärispetsialistide toel saab seda vestlust eelnevalt harjutada. Lisaks annavad karjäärispetsialistid kasulikke näpunäiteid, et vestlusel veelgi enesekindlam olla.

Koolivestluse harjutamist töötukassa abil, kus noor saab endale ise sobiliku aja valida ja virtuaalselt osaleda, katsetame tänavu esmakordselt Tartumaal 1. veebruarist 30. aprillini. Et pakkuda võimalikult realistlikku kogemust, räägime noortega paarisvestlustel Microsoft Teamsi keskkonnas. Korraga osaleb kaks noort. Õpilased saavad ennast kirja panna ainulaadses broneerimiskeskkonnas broneeri.tootukassa.ee. Seal saab noor valida endale virtuaalseks vestluseks sobivaima aja. Noorele saadetakse enne kohtumist tööleht, mille abil saab ta ennast ja oma koolivalikut analüüsida, ning muidugi on olemas ka juhendvideod juhuks, kui Microsoft Teams ei ole noorele harjumuspärane keskkond.

Vestlus kestab 45 minutit ja selle aja jooksul esitatakse osalejatele küsimusi, mis karjäärivestlusel võivad ette tulla, ning seejärel annab karjäärispetsialist igale osalejale privaatselt tagasisidet ja edasisi soovitusi. Praeguseks on selle võimaluse kaudu saanud tuge pea 200 Tartumaa noort.

Kui soovite ka oma maakonnas 9. klassi õpilastega niisugust lahendust proovida, siis kirjutage julgelt e-aadressil karjaar@tootukassa.ee.

Vaata ka videot: https://biteable.com/watch/3246412/2538f9d62a72ee9e70320bade44dc616


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!