Õpetajate Leht 11. märtsil

10. märts 2022 - Kommenteeri artiklit

Kuidas hoida ära tärkavaid konflikte

Sõjaga Ukrainas kaasneb infosõda Eestis: Ukraina lapsi ei julgeta panna vene koolidesse, eesti koolides õppinud vene lapsi viiakse üle vene koolidesse. Kuidas infosõja pingeid maandada?

Kuulame kõigepealt õpilaste küsimused ära.

Ajalooõpetajad toonitavad, et ära tuleb kuulata ka Kremli-meelsete õpilaste küsimused, sest ainult usalduslikus õhkkonnas on võimalik arvamusi muuta.

Üllad püüdlused

Kersti Kivirüüt osutab, et erinevalt Venemaast on Eestis juba sajandeid hoitud alal Puškini aja üllaid püüdlusi.

Sõda avab silmad

Eesti Haridusfoorumi veebiaruteludes on saanud haridusuuenduse asemel keskse koha humanitaarabi, sõjatehnika areng, Kremli küünilisus, globaliseerumise paradoksid jms.

Hariduse kättesaadavust ei tohi tagada kvaliteedi arvelt

OECD uuringu „Nutikas kahanemisega kohanemine Eestis: regionaalne valmistumine demograafiliseks muutusteks“ põhjal tuleb välja, et kui võrrelda praeguseid kulusid prognoosiga aastaks 2035, on kulude kasv ühe maakoolis õppiva õpilase kohta Eestis peaaegu suurim Euroopa Liidus.

Meeltekohvriga loodusele lähemale

Mättakujuline meeltekohver on õppevahend looduse tutvustamiseks nägemis- ja kuulmispuudega lastele ja täiskasvanutele. Kohvreid on kolm: metsa-, rannikuala- ning sookohver. Lisaks sõrmega kombatavatele piltkaartidele sisaldavad need elulisi näitvahendeid.

Õppimine lasteaias ‒ digivahendiga või ilma?

Arvestades, kuidas väikelaps maailma ja iseennast tundma õpib, jäävad digivahendid lasteaias vaid üheks toredaks, kuid vähem arendavaks meetodiks. Loovuse arenguks on vaja mitmesuguseid vahendeid, millest saab ise midagi luua, kirjutab Tartu Luterliku Peetri Kooli lasteaia õppealajuhataja Külvi Teder.

Juuksuriõpe veebis? Miks mitte!

Tartu rakendusliku kolledži Voco kutseõpetajad viisid juuksuriõppe internetti ja seejärel osalesid oma õpilastega virtuaalses õpirändes, kus noored õppisid koos hispaanlastega. Lõpuks said tartlased Barcelonaski ära käia. 

Kutsekoolid suudaksid rohkem täiendkoolitust pakkuda, kui …

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse korraldatud seminaril vaeti täiend- ja ümberõppe olukorda ja jõuti üksmeelele, et selle korraldus vajab muutmist.

California õpetajate ametiühingu juht: õpetajad on praegu tõesti kangelased

San Francisco linnastu on üheksast piirkonnast koosnev 7,5 miljoni elanikuga ala Californias. Elu on seal kallis ja rahvastikupilt kirju. Õpetajail on raske ots otsaga kokku tulla ja hakkama saada multikultuurses klassiruumis. Pooled õpetajad lahkuvadki ametist juba esimestel tööaastatel. Õpetajate toimetulekust rääkis intervjuus Tallinna Ülikooli õppejõule Maris Saagpakule California õpetajate ametiühingu juhatuse liige Greg Bonaccorsi.

Vinks-Vonks avastab ja seikleb

Lasteaedadele valminud ettevõtluspädevuse ja rahatarkuse õppematerjali tutvustavad selle autorid Erika Veide, Liisi Kirch, Inna Sidoruk ja Heli Mäesepp.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!