Tallinna Ülikool tähistab täna sünnipäeva heategevuskontserdiga Ukraina heaks

18. märts 2022 TLÜ - Kommenteeri artiklit


Täna tähistab Tallinna Ülikool enda 17. sünnipäeva ning sedapuhku toimub ülikooli sisehoovis algusega kell 16 heategevuskontsert, et toetada Tallinna Ülikooli Ukraina tudengeid. Selleks on ülikooli üliõpilaskond avanud toetusfondi.
Heategevuskontserdil astuvad üles tuntud muusikud, kellest enamik on Tallinna Ülikooli tudengid või vilistlased. Teiste seas esinevad 5miinust, Ruslan Trochynskyi, Robert Linna, Marten Kuningas, Eik ja Uudo Sepp. Üritust juhib näitleja ja Tallinna Ülikooli tudeng Franz Malmsten
Sündmusel kõnelevad Tallinna Ülikooli rektor Tõnu Viik, haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Kristi-Vinter Nemvalts ning ka ülikooli üliõpilasesinduse liikmed.
Tallinna Ülikooli üliõpilaskonna juhi Kristen Aigro sõnul on kontserdi eesmärk hoida jätkuvat tähelepanu sõjaõudusel, mis Ukrainas toimub, ning pakkuda tuge sõjapõgenikele, kes Eestis turvalist elukeskkonda otsivad. „Kuna ülikool toetab Ukraina tudengite pooleli jäänud haridustee jätkamist, siis avasime üliõpilaste eestvedamisel toetusfondi, kuhu ootame annetusi, et pakkuda rahatuge TLÜ Ukraina üliõpilastele Eestis elamiseks ja õppimiseks,“ ütles Aigro.
Ukraina tudengite toetuseks koguvad üliõpilased annetusi järgmistel kontonumbritel:

  • SEB, Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond, EE431010011911416225;
  • Swedbank, Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond, EE282200221026097397.

Toetades paluvad tudengid selgitusse lisada „annetus Ukraina toetuseks (soovi korral nimi)“.
Lisaks loodud fondile käivitasid Tallinna Ülikooli tudengid 28. veebruaril üliõpilasorganisatsiooni Tudengid Ukraina Heaks / Students With Ukraine, et saata Ukraina sõjapõgenikele toidu- ja esmatarbekaupu. Kokku on tudengite toel täitunud kaubaga rohkem kui 47 bussi, seitse autot ja üks veok, mis kõik on juba sõjapõgenikeni Ukraina piirile jõudnud. Tudengite abil on piirile jõudnud näiteks üle 10 000 mähkme, 1250 liitrit vett ja mahla, 400 kasti meditsiini- ja hügieenitarvikuid, 100 tekki, 50 välivoodit ja 40 magamiskotti.
Ülikooli sünnipäeva heategevuskontsert algab täna ülikooli sisehoovis (Narva mnt 25) kell 16. Kontserdile sissepääs on tasuta.

Sündmuse otseülekannet saab jälgida Tallinna Ülikooli Youtube’is.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!