Tartu Raatuse Kooli õpilased koguvad Ukraina toetuseks raha heategevusliku boršilõunaga

15. märts 2022 Tartu Raatuse Kool - Kommenteeri artiklit

Reedel, 18. märtsil kl 12‒14 toimub Tartu Raatuse Kooli õuealal õpilaste ellukutsutud heategevuslik üritus, mille käigus pakutakse inimestele Ukraina rahvusköögist tuttavat boršisuppi, kartulipannkooke ja vareenikuid. Eriliseks muudab toidu asjaolu, et supp valmistatakse veganretsepti järgi ning küpsetised sobivad ka taimetoitlastele.

„Mul on hea meel ja uhke tunne, et just kaheksandate klasside lapsed ise tulid sellele mõttele, rääkisid sellest oma klassijuhatajatega ning seejärel võtsime asja kohe plaani, lasime õpilastel koos õpetajatega ettevalmistused teha ning oleme valmis juba reedel Ukraina toetusürituse läbi viima. Koolina oleme teiseks koduks juba üheksale Ukraina sõjapõgenikust lapsele, keda kogu koolipere hoole ja abiga samuti võimalikult hästi aidata soovime,“ rääkis kooli direktor Toomas Kink.

Kõik toidud valmistavad lapsed ise kooli köögis. Neid juhendab käsitöö- ja kodunduse õpetaja ja ühtlasi üks 8. klassi juhataja Tuuliki Vuks.

Kaasa aitavad ka klassijuhatajad Aigrid Kõõra ja Priit Laats.

„Planeerime toitu valmistada sajale inimesele, kellest igaüks saab teha talle meelepärases summas annetuse, mis läheb laste otsusel Eesti Punase Risti kaudu ukrainlaste abistamiseks. Rahaannetus võimaldab pakkuda just sellist abi, mida humanitaarkatastroofi keerisesse sattunud inimestel sellel raskel ajal kõige enam vaja on,“ ütles õpetaja Tuuliki Vuks.

Kokku on ürituse ettevalmistamisesse ja läbiviimisesse kaasatud 22 õpilast. Toitu pakutakse kooli siseõuel Raatuse 88a, kuhu saab siseneda nii kooli Jaama kui Raatuse tänava poolsest väravast.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!