„IduEDU“ festival Tallinnas

16. apr. 2022 Kaarel Rundu „IduEDU“ päevajuht - Kommenteeri artiklit

26. aprillil kl 10‒16 toimub Tallinna hariduskvartalis moodsa õppimise festival „IduEDU“. Registreerimine kestab 19. aprillini.

Teema on sel aastal „Õnnelik õppija krihvli või tahvliga“ ehk „Kuidas säilitada oma vaimset heaolu, olla õnnelik ja leida tasakaal tehnoloogiaga rikastatud ja traditsiooniliste õpikeskkondade ning õpimeetodite vahel“. 

Viimased kaks aastat on raputanud haridussüsteemi, nõudnud kõikidelt uute oskuste omandamist, kriisiga kohanemist ning selle kõige juures terve mõistuse ja heaolu säilitamist.

Kuidas peaksime sellises olukorras õppima? Kuidas õpetama? Kuidas toetame õppijate enesejuhtimise oskusi ning leiame üheskoos tehnoloogia ja heaolu tasakaalu hariduse võtmes? Kuidas saame olla õppides olla õnnelikud?

Just nende küsimuste üle arutlevad IduEDU festivali peaesinejad, kelleks sel korral on Õnne Uus (Tallinna Ülikooli kasvatusteaduste nooremteadur, Tallinna Lastehaigla kliiniline psühholoog ning pereterapeut), Karin Künnapas (Jõhvi Tehnoloogiakooli koolijuht) ja Mihhail Zujev (maateaduste doktor, Eesti Merekooli loodusainete õpetaja, Jüri Gümnaasiumi füüsikaõpetaja, Eidapere Kooli füüsika-keemiaõpetaja). Päeva juhid on Järveotsa gümnaasiumi direktor Siret Paasmäe ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi direktor Kaarel Rundu.  
Lisaks on festivalil kaks „Praktikult praktikule“ töötubade sessiooni, kus saab valida ligi 50 haridusuuendusliku töötoa vahel. Digilahenduste vahele pakutakse ka lõõgastust: näiteks võimalust kõhutantsuks, stressi maandamiseks, floristikaks, hingamistarkuseks või hääleseadeks.

Hommikupoole tuuakse diskussiooni ja vestlusringi vormis osalejateni uuenduslikke õppemeetodeid lasteaiast ja koolist kuni elukestva õppeni välja. Pärastlõunased töötoad keskenduvad käed külge ja aktiivse liikumise propageerimisele. 
„IduEDu“  pakub osalejale palju võimalusi oma tööriistakasti täita, et kiirelt muutuvas maailmas targalt õppida ja õpetada.

Ja torti saab ka!

Rohkem infot töötubade kohta ja “IduEDU”-le registreerida saab siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!