Noortekirjanduse päeval jagati mitmeid auhindu

19. apr. 2022 Tallinna Keskraamatukogu - Kommenteeri artiklit
Kaia Raudsepp.

14. aprillil Tallinna Keskraamatukogus toimunud noortekirjanduse päeval selgusid populaarseimad noortekirjanduse teosed ja autorid. Margus Karu noortekirjanduse auhinna pälvis Kaia Raudsepp romaaniga „Lihtsalt ära jää üksi“ ning „Noor loeb“ auhinna Marilyn Jurman debüütromaaniga „Mul hakkasid päevad“.

Margus Karu noortekirjanduse auhinnaga tunnustatakse eelnenud aastal Tallinna Keskraamatukogust kõige enam laenatud Eesti noorteromaani autorit. Auhinda anti välja teist korda ja selle võitis taas Kaia Raudsepp. „Kui juba eelmisel aastal oli see suur üllatus, siis see aasta veelgi suurem. Loodan, et järgmisel aastal enam ei tule,“ naeris autor. Auhinna toonud romaan „Lihtsalt ära jää üksi“ on mõtlemapanev lugu sellest, kuidas vägistamise ohvriks sattunu õpib pärast suurt traumat eluga edasi minema ja kaasinimesi usaldama.

Üle-eestilist „Noor loeb“ hääletust korraldab Tallinna Keskraamatukogu koostöös Eesti Noortekirjanduse Ühinguga. Hääletusel saavad noored ise valida eelmisel aastal ilmunud noorteromaanide seast kõige lemmikumad. Seekord võistlesid esikolmikus tihedalt juba nimetatud Kaia Raudsepa romaan, Liina Vagula „Täiusliku elu hind“ ning Marilyn Jurmani debüütromaan „Mul hakkasid päevad“ – viimane osutus ka võitjaks. Raamat jutustab äsja 14-aastaseks saanud tüdruku muredest, noorte omavahelistest suhetest ja paljust muust, mis selles vanuses aktuaalne. Marilyn Jurmani sõnul tahtis ta oma raamatuga noori eelkõige julgustada: „Vahel on jah raske, aga mine ja tee ikka. Täida oma unistusi, kirjuta luuletusi … Asjad juhtuvad meie kõigiga.“ Tõlkekirjandusest sai „Noor loeb“ hääletusel enim hääli Sarah Crossani romaan „Iiris“ ning kauneima kaanepildiga raamatuks valiti Rory Poweri „Raxteri tüdrukud“. Esikoha pälvinud raamatud tunneb raamatukogudes edaspidi ära „Noor loeb“ kleepsu järgi.

Noortekirjanduse päeva salvestusi, sh kõigi 2021. aastal ilmunud eesti autorite kirjutatud noorteromaanide kokkuvõtteid ja intervjuusid kirjanikega saab näha Tallinna Keskraamatukogu Youtube’i kanalis.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!