Õpetajate Leht 14. aprillil

13. apr. 2022 - Kommenteeri artiklit

Millised võimalused on tööturul erivajadusega noortel?

Erivajadusega laste vanemad on öelnud, et kuni täisealiseks saamiseni on laste elu üsna turvaline: riik on neile kindlustanud võimetekohase hariduse ja ette näinud mitmesugused tugimeetmed. Sealt edasi sõltub noore inimese käekäik suurel määral tema pere ja lähedaste toetusest. Tööturul on olnud osa noorte jaoks lahendus kaitstud töö teenus, mis 2023. aastaga lõpeb.

Tallinnas alustas tegevust ukraina kool

Esmaspäeval alustas TLÜ Räägu tänava õppehoones tegevust Ukraina sõjapõgenike laste kool, mis toimib Lilleküla gümnaasiumi filiaalina.

Eesti keel selgeks mängides!

Tutvustatakse HARNO veebilehel leiduvat suurt hulka mängulisi õppematerjale, mis teevad eesti keele õppimise Ukraina lapsele põnevaks ja sobivad ka eesti lastele endale.

Hakkame LAK-õppe tunde salvestama!

Keelekümblusõpetaja Maret Vandel kutsub kolleege üles oma keelekümblustundide metoodiliselt huvitavamaid kohti videosse võtma ja veebi panema, et muu kodukeelega laste õpetajad neist inspiratsiooni leiaksid.

Ukraina lapsed hakkavad õppima eesti keeles

LAK-õppe aastakonverentsil tõdeti, et Eestis on Ukraina laste eesti keeles õpetamiseks olemas nii õppematerjalid, praktilised kogemused kui ka julgus. 

Me ei sattunudki paralleeluniversumisse!

Üksteist koolijuhti olid aasta algusest praktikal tunnustatud ja edumeelsetes ettevõtetes, et saada uusi teadmisi-oskusi oma tööks. Koolidesse naasnud juhidHenrik Salum (Gustav Adolfi Gümnaasium), Kairi Kolk (Kammeri Kool), Alina Braziulene (Tartu Aleksander Puškini Kool), Raivi Jõks (Tartu Rakenduslik Kolledž) ‒ esitavad nüüd lugejaile väikse praktikaaruande.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!