Tööstushariduskeskus – kool, kus täituvad teie unistused

1. apr. 2022 Madis Lokotar infotehnoloogia valdkonna juht - Kommenteeri artiklit

Tallinna Tööstushariduskeskusest leiate üle 30 põneva ja praktilise eriala. Kaheksa valdkonda pakuvad soovijatele peaaegu kõike, mida tööturg praegu ning tulevikus vajab. Pole vahet, kas tahate saada juuksuriks, mehhatroonikuks või tarkvaraarendajaks, meile õppima asudes saate oma unistused realiseerida.

Meie kooli iseloomustavad kõige paremini järgmised märksõnad: toetav õpikeskkond, tipptasemel õppejõud, novaatorlikud ehk tulevikku vaatavad õppekavad, praktilised tööjõuturule orienteeritud erialad. Loomulikult ei iseloomusta tipptasemel kutseharidust vaid märksõnad paberil. 2021. aasta uuringust selgus, et koguni 93% õpilastest soovitab meie juurde õppima tulla. 94% vastanutest arvab, et tööstushariduskeskusest saavad õpilased kvaliteetse hariduse ja head erialaoskused. Kvaliteetne kutseharidus tähendab omakorda paremat tööd ja väärikamat tasu. Lisaks igapäevasele õppetööle klassiruumides ja laborites on võimalik kooli esindada kutsevõistlustel ning parimaid õpilasi saadame vahetusõpilaseks Euroopa eri riikidesse. 

Tehnika ja tehnoloogia on ühiskonna arenemise vaieldamatud alustalad. Praegu võib aga naljatledes öelda, et tänane innovatsioon on juba aasta pärast ajalugu. On kulunud vaid mõnikümmend aastat, et sellised leiutised nagu faksimasin, piipar, VHS-kassett, karburaatoriga mootor jpm jõuaksid igapäevakasutusest ajalooarhiivi. Tehnoloogia kiire areng tähendab koolile ka vajadust pidevalt kasvada ning areneda. Tänu pidevalt uuenevatele erialadele, õppekavadele, klassiruumidele ning õppelaboritele püsib tööstushariduskeskus regiooni suurima kutsekoolina. Pidev areng on põhjus, miks paljud õpilased eelistavad just meie kooli. Nii mõnigi vilistlane on aja jooksul kooli tagasi jõudnud. Seda küll mitte õpilase, vaid kogenud kutseõpetajana. Pühendunud ja usinad õpetajad on meie majja alati oodatud.

Populaarseid erialasid ning õppevaldkondi on meie majas väga palju. Kandideerima on oodatud kõik soovijad. Enne kandideerima asumist on vaja teha aga põhjalik eeltöö. Milline eriala võiks teile sobida? Kui suur on konkurss õppekohale? Millised teadmised tulevad vastuvõtukatsel kasuks? Mõnikord võib jääda mulje, et kandideerimine piirdub avalduse esitamise ja õigel päeval kohale ilmumisega. Tegelikult kandideerib kõige populaarsematel erialadel koguni 4–5 õpilast ühele õppekohale. 

Võtame näiteks energeetika ja automaatika. Selle valdkonna erialade lõpetajad leiavad pärast kooli lõpetamist endale igasuguste raskusteta tasuva töökoha. Tekstiili või kaubanduse eriala lõpetanuil pole samuti raske ametikohta leida, ole sa siis rätsep-stilist või müügiesindaja. Transporditehnika osakonnas käib praktikat pakkuvate ettevõtete vahel suisa võistlus ja lõpetanul on hiljem väga lihtne endale töökoht leida. Infotehnoloogia valdkond areneb kiiresti, selle sektori ettevõtteid ja töökohti lisandub peaaegu iga päev. Meie logistika osakonnast tulevad oma valdkonna tublid spetsialistid. Logistika sektoris – alustades tõstukijuhtidest ja lõpetades logistikutega – ei tohiks tasuva töö leidmine samuti probleem olla. Ja loomulikult meie iluteenindusvaldkond – ei kujuta ette ühiskonda, kus hommikul lähevad inimesed tööle enda lõigatud juustega.

Nagu näha, on Tallinna Tööstushariduskeskuses erialavalik väga suur. Tasub teada, et meie tehnikaerialadele on oodatud õppima ka kõik tütarlapsed. Iganenud on suhtumine, et naised ja tehnika ei käi kokku. Soovi korral saab iga naine tehnikaga sama hästi hakkama kui mees. 

Pärast kutsekooli lõpetamist on võimalik täiendada ennast ülikoolis. 2021. aasta lõpus valiti kutsehariduse arvestuses parimaks praktikandiks just meie kooli tehnoloogiavaldkonna õpilane Piret. Teda pärjati tiitliga praktik cum laude. Tema edulugu inspireerib alustama õpinguid just tehnoloogiavaldkonnas. 

Kui te pole seda artiklit lugedes veel kindel, millist eriala õppima asuda, siis tulge nendega kindlasti tutvuma. 

20. ja 21.04 toimuvad Tallinna Tööstushariduskeskuse lahtiste uste päevad, kus tutvustatakse teile kõiki meie maja põnevaid ning praktilisi erialasid. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!