Ukraina õppematerjalid veebis 

22. apr. 2022 Annika Poldre toimetaja - Kommenteeri artiklit

Koolides, kus õpivad või asuvad õppima Ukraina lapsed, on õpetajatel hea teada ja seda teadet levitada, et ka Ukraina õppematerjalid on veebis tasuta kättesaadavad. 

Harkivis asuv Ukraina kirjastus Ranok, mis on spetsialiseerunud õpikute, mängude ja metoodilise kirjanduse avaldamisele ning on Ukraina lastekirjanduse üks juhtivaid kirjastusi, toetab paguluses viibivate koolilaste õppetöö jätkamist.

Kirjastus on andnud kogu Euroopas tasuta kasutamiseks kõik oma põhikooli ja gümnaasiumi õppematerjalid. Nende õpikute pdf-failid on kättesaadavad Koolibri kirjastuse kodulehelt veebiaadressil www.koolibri.ee sinikollase sildi „Ukraina õpikud“ alt. Õppematerjalid on esitatud klasside kaupa alates 1.–11. klassini. 

Ranok on Euroopa hariduskirjastuste grupi EEPG (European Educational Publishers Group) liige nagu ka Koolibri. 

Kui teie koolis on Ukraina lapsi, on soovitatav ka nende vanematele ukrainakeelsete õppematerjalide kohta teavet jagada!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!