Alternatiivne klassiekskursioon ehk Matkatarkused Torma glämpingukülas

26. mai 2022 - Kommenteeri artiklit
30. maist 17. juunini on gruppidel hea võimalus tulla seikluslikule looduskoolitusele Torma glämpingukülas. Fotod: Arhiiv

Clifford Donald Simak: „Kui sa natuke aega looduses veedad, oled tüki parem inimene.“

Seikluseid viime läbi Eestis ainulaadses Torma glämpingukülas.

Ära lase võimalust mööda, vaid tule ja teeme koos midagi ägedat! 30. maist 17. juunini on gruppidel hea võimalus tulla seikluslikule looduskoolitusele, kus õpime tundma loodust ja elutarkusi.

Klassiekskursioone võib korraldada mitme kontseptsiooniga. Alati on hariv külastada vaatamisväärsusi, olgu need siis kultuurilised, ajaloolised või looduslikud. Tihti õnnestub neid omavahel siduda, kui külastataval kohal on oma ajalugu ja koht kohalikus kultuuriloos. Tihti on oma koht kultuuriloos ka looduslikel vaatamisväärsustel. Peaaegu iga Eestis oleva loodusliku vaatamisväärsuse juurde kuulub mingi legend, mis on täis müstikat. Kes teab, kas need müüdid ongi alati müüdid. Võib-olla oli müüti vaja asjade mõistmiseks ja seletamiseks. Vana aja inimene ei pruukinud mõista meteoriidi kukkumist ja seda lahti mõtestada, nagu teeb seda tänapäeva teadus. Aga muinasaja inimene mõistis seda, kui Heliose poeg Phaeton kaotas päikesejumala kaarikut juhtides selle üle kontrolli ja põhjustas maapinnal tohutuid purustusi: „süttisid metsad ja põllud, muutusid auruks allikad ja kuivasid jõed“. Viiteid põlevale tulekerale leidub ka põhjala saagades ja eepostes. Selliste teadmiste vahendamine õpilastele laiendab kindlasti nende silmaringi.

Õpetame noortele looduse harmoonilist tundmist, mis on seotud oskusega looduses hakkama saada. Nagu ei olnud muinasaja inimestel tikke, välgumihklit ega süütevedelikku, aga oli oskus tuld süüdata ning hoida, nii tahame ka meie vahendada noortele neid muinasaja oskusi, aga tänapäevases võtmes. Oskused looduses hakkama saada kuluvad ära, kui minnakse sõpradega matkama, telkima või juhtub, et seenel või marjul eksitakse ära.

Legendaarne matkaguru Tõnu Jürgenson annab koostöös Torma glämpingukülaga kasulikke näpunäited, kuidas matkata ning looduses hakkama saada.

Kahjuks elame praegu keerulises maailmas. Uudised vahendavad meile iga päev informatsiooni kriisidest ja katastroofidest. Kui satume turistina piirkonda, mida tabab katastroof või kriis, on hea omada oskusi nende olukordadega toime tulemiseks ja abivajajate aitamiseks.

Legendaarne matkaguru Tõnu Jürgenson või matkajuht Mikk koostöös Torma glämpingukülaga annavad kasulikke näpunäited, kuidas looduses ja elus hakkama saada.

Ootame teid osalema meie hakkamasaamise programmis „Matkatarkused Torma glämpingukülas“. Programm on eri pikkusega, sisaldab toitlustust ja mõnusat ööbimist ülilahedates telkmajades. Ei puudu mõnus grill koos kuuma teega.

Ööbima on võimalik jääda neljal grupil. Lapsed saavad ööbida telkides. Need pole tavalised telgid, vaid luksuslikud glämpingud, kus ei hakka külm ega kõle, sest telgis on soe.

Koolide ja õpetajate gruppidele on programmi pikkus umbes kolm tundi (algus kell 9, 12, 15). Ootame rühmi/klasse/gruppe suurusega 15–60 inimest. Grupi miinimumsuurus on 15 inimest. Gruppe ei liideta teiste gruppidega. Tegevus toimub õues Torma glämpingukülas. Palume riietuda vastavalt ilmale.

NB: Kes tulevad ööseks, neil pole magamiseks vaja muud kui pidžaamat ja isiklikke hügieenitarbeid. Glämpingus on kõik muu juba olemas. Teie jaoks on ka õhtused põnevad lõkkejutud ja hommikune jalutuskäik looduses.

Koolitusprogrammi hind on 16 eurot/inimene. Hind koos ööbimisega, 10–25 last, on 35 eurot/inimene. Hinna sees on koolitus, toitlustus, ööbijatele ka hommikusöök.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!