Alustavate koolijuhtide programm ootab sooviavaldusi

25. mai 2022 Annika Link haridus- ja noorteameti koolituskeskuse projektijuht - Kommenteeri artiklit
Juuni lõpus lõpetab alustava koolijuhi programmi juba 7. lend, kus osaleb 17 noort koolijuhti. Foto: HARNO

HARNO ootab alates 1. juunist kõiki uusi koolijuhte kandideerima alustavate koolijuhtide programmi. Kandideerida saab aadressil konkursiveeb.edu.ee.

Viimased aastad on olnud noorte koolijuhtide jaoks keerulised, kuid haridus- ja noorteamet on pakkunud väljakutsetega toimetulekuks tuge nii täiendusõppe kui ka coaching’u näol. Lisaks on koolijuhid tuginenud koolijuhtide võrgustiku koostööle. Ühtsus ja koostöö on olulised. Kõiki ämbreid pole mõtet ise läbi kolistada.

Igal aastal võtab vastu väljakutse asuda juhtima mõnd haridusasutust hulk uusi haridusjuhte, kes on valmis panustama oma piirkonna haridusellu, soovides, et Eesti haridusvaldkonda juhitud hästi. Värskelt alustanud koolijuhid peavad oluliseks kvaliteetset haridust ja turvalist õpikeskkonda õpilastele, aga ka toetavat ja ühtehoidvat tööperet. Meie haridus- ja noorteametis soovime alustavaid koolijuhte selles toetada.

„Alustavate koolijuhtide programm oli päris kindlasti suureks abiks, et segaduses selgust luua. Koolijuhi töö jaoks olulisi teemasid käsitlevad õpimoodulid juhtisid tähelepanu, õpetasid märkama, suunasid fookust, kutsusid mõtlema, arutlema, turgutasid vaimu, vastasid küsimustele ja täitsid tassi. Pärast iga mooduli läbimist oli kindlam tunne töö kallale asuda,“ rääkis alustavate koolijuhtide arenguprogrammi 2020./2021. õppeaastal läbinud Anu Vau.

Signe Matteus, kes juhib eelmise aasta sügisest Noarootsi Kooli ja on alustavate koolijuhtide arenguprogrammi 7. lennu osaleja, täiendab: „See kooliaasta on olnud natuke nagu Ameerika mäed: võimsate tõusude, siis väikeste mõõnade ja taas tõusudega. Värske koolijuhina käivitasin ma endas aktiivse ideede genereerija, asumaks koolis muutusi ja uuendusi ellu viima. Arenguprogrammi lektorid, „klassijuhataja“ Rein Uusmaa, mentor ja coach aitasid aga seada ja hoida fookust, ikka selleks, et püsida reel ning tegutseda tarmukalt.“

Matteus lisab, et sai alustavate koolijuhtide arenguprogrammist kaasa mahuka ja praktilise tööriistkasti ning imelise võrgustiku tõeliselt huvitavate ja mitmekülgsete inimestega. Ning just seda see programm pakubki!

Alustavate koolijuhtide programm on mõeldud üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste juhtidele, kes on selles ametis esimest korda. Pea aasta kestev programm aitab juhiametis alustanutel leida uude rolli sisseelamiseks mõttekaaslasi ja kasvatada oma ametipädevust.

Alustavate koolijuhtide programmi lõpetab sel aastal juba 7. lend. Programmi on praeguseks lõpetanud 92 koolijuhti ning juuni lõpus lisandub veel 17 juhti 7. lennust.

Programmi ellukutsuja on haridus- ja teadusministeerium, läbiviija haridus- ja noorteamet ning seda rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi ja Eesti riigi vahenditest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!