Anna oma hääl ja osale aasta kooli valimisel

9. mai 2022 HARNO - 1 Kommentaar
Korvpalliõpe Pärnu Ülejõe Põhikoolis.

Tänasest saab iga eestimaalane osaleda aasta kooli rahvahääletusel, millega selgitatakse välja aasta kool 2022. Aasta kooli tiitlile kandideerib kümme finaali jõudnud kooli viiest maakonnast. Oma lemmikule saab hääle anda 20. maini.

Aasta kooli žüriiliikme ja noore muusiku Märten Männiste sõnul oli konkursil osalejate seas väga mitmeid eripalgelisi ja toredaid koole, mis tegi finalistide valimise keeruliseks. „Mõni kool võlus oma armsalt hubase sisekliimaga, teine aga suurejoonelisuse ja mitmete võimalustega. Ja nõndaviisi koole kõrvutada oli väga-väga raske,“ tõdes Männiste ning lisas, et tal õnnestus tutvuda väga paljude Eesti koolidega, millest väiksematest polnud varem teadlik. „Väga tore oli eri koolide toimetusi jälgida ning neile kaasa elada.“

Haridus- ja noorteameti ning haridus- ja teadusministeeriumi eestvedamisel viiendat korda toimunud konkursil osales kokku 31 üldhariduskooli üle Eesti. Nende seast valis konkursi žürii välja kümme finalisti. Tänavusel konkursil olid hindamisel märksõnadeks koostööd soodustav ja loovust arendav õpikeskkond ning üksteisest hoolimine. „Katsusin iga kooli puhul panna ennast õpilase olukorda ja mõelda, millises koolis oleks mul tore õppida ning kuhu ma läheksin iga päev suure rõõmuga. Õnneks neid kadestusväärseid koole oli rohkelt. Õpilased veedavad koolimajas väga suure osa oma nädalast. Kõige kõrgemalt hindasingi neid koole, kus oli õpilastele pakutud palju vaba aja veetmise ja arenguvõimalusi ning usaldusväärset ja toredat keskkonda,“ rääkis Männiste žüriitöö kogemusest.

Aasta kooli žürii otsusega pääsesid tänavu finaali: Iisaku Gümnaasium, Jakob Westholmi Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium, Jüri Gümnaasium, Läänemaa Ühisgümnaasium, Metsküla Algkool, Pärnu Ülejõe Põhikool, Püha Johannese Kool, Tallinna Laagna Gümnaasium, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium.

Konkursi finalistide videotega saab tänasest tutvuda ETV hommikusaates „Terevisioon“ ja portaali Novaator vahendusel. Rahvahääletus kestab 20. maini aadressil novaator.err.ee/aastakool.

Võitja väljaselgitamiseks liidetakse kokku rahvahääletuse tulemused ja žürii hinded. Aasta kool 2022 kuulutatakse välja 27. mail ETV otsesaates „Terevisioon“.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Anna oma hääl ja osale aasta kooli valimisel”

  1. Peep Leppik ütleb:

    Taas NÄIDE,
    kuis me alandame-lihtsustame koolis toimuvat ja ÕPETAJATÖÖD. Kui vaadata Novaatori nn hääletamislehte, siis professionaalse, teadusest lähtuva õpetajana hakkas mul halb … Miks me oleme nii madalale langenud?

    Koole sel viisil “järjestada” (noorte žüriiliikmete abil) on jabur ja mõjub turureeglitest lähtumisena … Samas kõlab üliDEMOKRAATLIKULT – “rahvas valib”. See ei tähenda, et välja pakutud koolide hulgas pole tublisid, kuid neid ARUKASSE pingeritta ei suudaks panna ka pedagoogika AKADEEMIKUD, keda meil Eestis ka enam ei ole. Iga kool on ju paratamatult omanäoline. HARNO, lõpetage inimeste hullutamine ja tegelege SISULISTE asjadega!

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!