Eesti Noorsooteatri juubelihooaeg jõuab suvesse

6. mai 2022 Peep Ehasalu - Kommenteeri artiklit
27.–29. maini toimuval Balti visuaalteatri esindusfestivalil on mängukavas maiuspalasid igas vanuses publikule. Stseen lavastusest „Väikesed maailmad“ (Leedu). 

Juubelihooaega sobivad väärikalt kokku võtma Balti visuaalteatri esitlusfestival 27.–29. maini ja suvelavastus „Hommikuvalgus“.

Sõnu polegi vaja

Festival toob publiku ette Leedu, Läti ja Eesti visuaalteatri põrutavamad pärlid ja kogu teatriliigi pöörase mitmekesisuse, lavastused annavad aimu, kuhu on võimalik areneda, kuidas on visuaalteatri keeles võimalik rääkida lugu, raputada ja panna mõtlema. Festivali juht Leino Rei koos oma Läti ja Leedu kolleegidega on ära teinud tohutu töö, et avada siinsetele tegijatele uks rahvusvahelistele lavadele ja samas pakkuda Baltimaade visuaalteatrit kohalikule publikule. 

Enamik lavastustest on sõnadeta, ülejäänud pakuvad tõlget eesti või inglise keelde. Mängukavas on maiuspalasid igas vanuses publikule, alates 10-kuulistest kuni täiskasvanud teatrisõpradeni. Esimene Balti visuaalteatri esitlusfestival toimub tänavu Eestis, kahe aasta pärast on korraldajaks Läti ja seejärel siirdub korraldusõigus Leetu. Nii jagatakse riikide vahel kogemusi, oskusi ja teatrielamusi. 

Kus on kodu?

Eva ja Indrek Koffi kirjutatud ning Mirko Rajase lavastajakäe all valmiv suvelavastus „Hommikuvalgus“ küsib päris mitu küsimust. Mis on kodu? Mis teeb lihtsalt kohast koduse paiga? Kust leida kodule koht, kui kodu loojaid – vanemaid – ei ole?

Lavastuse tegelased elavad ilma vanemateta omaloodud kogukonnas, mis on nende ainus võimalus mitte täiesti üksinda jääda. Igaühes kasvavad aga lootused ja unistused, mille täitumiseks tuleks astuda samm juba omaseks saanud ruumist välja. Ent kuidas selleni jõuda? Tempokas ja fantaasiarikas „Hommikuvalgus“ kätkeb endas nii hingesügavusi kui ka mängulist huumorit – hommik võib olla öö lõpp, aga ka päeva algus.

Seda lugu noortelt vanematele ja vanematelt lastele mängitakse alates 19. juunist Telliskivi kvartali M-hoones.

Suvelavastuse kõrval tasub meeles pidada, et suvi otsa on avatud Nukuteatrimuuseum, kus lisaks sadadele teatrinukkudele on väljas 70 aastat teatri ajalugu ning rohkelt tegevusi ja avastamisrõõmu igas vanuses noortele. Ning siinsamas ootab oma hubase keskkonna ja maitseküllase valikuga üks vanalinna soodsamaid kohvikuid – Hendriku kohvik.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!