Kevadine kombo: haridusprogramm koos teatrietendusega Juhan Liivist

6. mai 2022 Mari Niitra - Kommenteeri artiklit
Hetk lavastusest. Foto: Karl-Fredy Kruup

Liivi Muuseum pakub tänavu kevadel Juhan Liivi teemalist haridusprogrammi koos teatrietendusega „Ma tahaksin olla kui lill …“. Juhan Liivi kodutalu rehe all toimuv programm sobib põhikooli lõpuklassidele ja gümnaasiumiastmele. Etenduse juhatab sisse Juhan Liivi elu ja loomingut tutvustav giidituur. Teatrielamusele järgnev aruteluring annab võimaluse tõlgendada luuletaja loomingut tema ajastus, tänapäevas ja eesti kultuurist veelgi laiemas kontekstis.   

Kalev Kudu loodud autorilavastuses „Ma tahaksin olla kui lill …“ alustab Juhan Liiv rännakut Tartu-Valga rongis, kuid jõuab välja jaapani zenbudistlikku kloostrisse. Etendus põhineb suuresti Liivi luulel, on põimitud luuletaja elulooliste seikadega ning ka publik saab võimaluse kaasa rääkida. Lavastuse toob välja nullteater. Lavastuse on muusikaliselt kujundanud Kalev Kudu, Karl Edgar Tammi ja Kiwa, Liivi ja iseennast mängib Karl Edgar Tammi.

Orientalist Märt Läänemets: „Kudu poleks Kudu, kui ta ei oleks neid kahte – Juhan Liivi ja zen-budismi – lõpuks kokku viinud. Ja mitte pelgalt vormilisi ja kujundlikke analoogiaid otsides ja esitades, vaid Liivi otse hingepõhjast tulevat kannatust ja lunastuse ehk vabanemise otsinguid, mis tema loomingut ju eranditult kannavad, budismi võtmega avades.“

Kalev Kudu (1961) on vabakutseline lavastaja, kes on eri teatrites Eestis ja välismaal välja toonud ligi 70 lavastust, osalenud rohkem kui 30 teatrifestivalil Euroopas, Põhja-Aafrikas ja Ameerikas, kus on võitnud mitmesuguseid auhindu (parim lavastaja, parim lavastus), Tartu linna kultuurikandja 2008.

Etendused toimuvad Liivi Muuseumis järgmistel kuupäevadel vaid ettetellimisel: 19.05, 20.05, 24.05, 26.05, 31.05, 01.06 ja 02.06 kl 12 ning 21.05 kl 17. Programm kestab kaks tundi.

Programmi hind ühele õpilasele 18 eurot, grupi saatjale tasuta. Programmis osalemiseks broneeri sobiv kuupäev aegsasti meiliaadressil info@muusa.ee või telefonil 514 4851.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!