Laulame koos „Eesti lippu“

30. mai 2022 Eesti Rahva Muuseum - Kommenteeri artiklit

Üleskutse eestimaalastele

Kutsume kõiki kaasa laulma laulu „Eesti lipp“ (E. Võrk / M. Lipp), mille kirjutamisest möödub tänavu sada aastat.

Eesti lipu päeval, 4. juunil kogunetakse kaasa laulmiseks Tartus Eesti Rahva Muuseumis. Samuti on võimalik kaasa laulda oma kodus: ülekannet kontserdist ja ühislaulmisest teevad nii ERR-i portaal kui Postimehe veebikeskkond.

Kontsert ERM-is 4. juunil kell 13 algab eesti helilooja ja muusikateadlase Alo Põldmäe sissejuhatusega lipu laulu ajaloost ja heliloojast Enn Võrgust. Esinevad Tartu üliõpilassegakoor (dirigent Küllike Joosing), puhkpilliorkester Tamme (dirigent Gunnar Pettaig) ning Tartu Forseliuse kooli 3.‒5. klassi rahvatantsurühm (juhendaja Airika Vadi).

Suur laulu „Eesti lipp“ ühislaulmine toimub algusega kell 14.

Seejärel jätkuvad tegevused Eesti Rahva Muuseumis: koos giidiga saab osaleda liputuuridel päris esimese Eesti lipu juurde (tuurid on nii eesti kui ukraina keeles), käed külge panna töötubades ning vaadata suurel ekraanil filmi „Selle lipu all“ (autorid Marko Raat ja Nora Särak). Kogu päeva on sissepääs püsinäitusele „Kohtumised“ tasuta.

Ühine meil olgu püüe ühes vennaarmuga, 
kostku võimsalt meie hüüe: 
„Eesti, Eesti, ela sa!“

Täpsema info ja laulu sõnad leiad siit.

Laulu „Eesti lipp“ 100 aasta juubeli tähistamist korraldavad Eesti Rahva Muuseum, Eesti Riigikantselei, Eesti Üliõpilaste Selts ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!