Meremuuseum ootab merekaitsele pühendatud konverentsile 

27. mai 2022 - Kommenteeri artiklit

1. ja 2. juunil toimuval konverentsil saab tutvuda, kuidas Läänemere regioonis kahe maailmasõja vahel potentsiaalseks tulevikusõjaks valmistuti, ning arutada siinse merelise julgeoleku hetkeolukorda. Konverentsi korraldab Eesti Meremuuseum.

„Oleme võtnud südameasjaks pakkuda võimalust süveneda põhjalikumalt mereajalukku ning tuua paralleele tänapäeva olukorraga. Teeme seda, toetudes headele akadeemilistele tavadele, luues uusi teadmisi ja arendades koostöövõrgustikku. Kui möödunud konverentsil panime pead tööle veealuse kultuuripärandi digiteerimise vallas, siis tänavu keskendume merekaitse loomisele ja arengule,“ selgitas Eesti Meremuuseumi teadusjuht Hele Kiimann.

Tallinnas toimuva konverentsi esimesel päeval peavad ettekandeid meresõjaajaloolastest eksperdid Soomest, Suurbritanniast, Taanist, Saksamaalt, Poolast, Leedust, Lätist ja Eestist. Teisel päeval toimuvas diskussioonipaneelis analüüsivad nad Läänemere regiooni hetkeolukorda ja võimalikke arengukontseptsioone. Lisaks näeb konverentsikava ette pidulikku õhtusööki ja ekskursiooni Naissaarele.

„Peame oluliseks heita valgust merekaitse loomisele meie koduses regioonis. Tegemist on sajandi eest tehtud otsuste ja teostatud uuendustega, mis senini mõjutavad tänapäeva ning edasist. Neid ühiselt käsitledes loome tervikliku vaate sõjanduse ja merenduse ajastule, mis on seni varju jäänud või lausa kättesaamatu olnud,“ tõdes Eesti Meremuuseumi teadur meresõjanduse vallas Arto Oll. 

Konverents kannab pealkirja „Läänemere regiooni mereväed maailmasõdade vahelisel perioodil: sõjalaevastikud, organisatsioonid ja merekaitse strateegiad 1918–1939“. Ettekandeid saab kuulata ning küsimusi esitada nii kohapeal kui ka üle veebi, kasutades vajadusel sünkroontõlget eesti ja inglise keelde. Konverentsikava on leitav aadressil https://meremuuseum.ee/konverents2022/, kus saab registreeruda kuni 31. maini.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!