Riigikohtunik räägib noortele Euroopa päeval

6. mai 2022 Jonas Erik Laane TÜ teaduskooli kommunikatsiooni ja turunduse spetsialist - Kommenteeri artiklit

11. mail kell 13.15 on kooliõpilastel ja teistel huvilistel võimalus osa saada Euroopa päevale pühendatud tasuta videoloengust „Euroopa ja õigus“. 

Tartu Ülikooli teaduskooli korraldatavas loengus tutvustab Riigikohtu kohtunik Julia Laffranque Euroopa demokraatlikku õigussüsteemi. Videoloengus kuuleme, kui oluline on ühtne ja läbipaistev õigussüsteem Euroopa ühise identiteedi kujundamisel. Uurime, kuidas aitavad Euroopa õigustik ja institutsioonid tagada kodanike õigusi ning kaitsta õigusriigi põhimõtteid. Heidame pilgu ka süsteemi väljakutsetele tulevikus. Loengu lõpus vastab Julia Laffranque kuulajate küsimustele. 

Tasuta videoloeng on eelkõige mõeldud gümnaasiumiõpilastele, ent seda on oodatud kuulama ka kõik teised huvilised. Loeng toimub veebikeskkonnas Zoom ja selle link on leitav Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehelt. Veebitunni lõpp on planeeritud kell 14.15. Loengu juurde luuakse tööleht, mis aitab õpetajatel loengut õppetöösse lõimida ja loengu teemat kinnistada. Töölehe saab alatest 9. maist alla laadida  teaduskooli kodulehelt. Videoloeng jääb pärast toimumist järelvaadatavaks ja seda saab edaspidi koos töölehega kasutada ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tundides õppematerjalina.

Iga aasta 9. mail peetaval Euroopa päeval väärtustatakse eriliselt rahu ja ühtsust Euroopas. 1950. aastal esitas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman just sel päeval Pariisis oma deklaratsiooni organiseeritud ja tihedate majandussidemetega Euroopast, mida peetakse praeguse Euroopa Liidu alguseks. 

Mõte Euroopa päeva tähistava veebiloengu korraldamiseks tekkis Euroopa Parlamendi Eesti bürool 2020. aasta kevadel, mil Schumani deklaratsioonist möödus 70 aastat.

Videoloeng toimub koostöös Euroopa Parlamendi Eesti bürooga ning on osa selleaastase Euroopa päeva ürituste sarjast. Käesolev aasta on kuulutatud ka Euroopa noorteaastaks, mille tõttu on ürituste peamine sihtrühm tänavu just Eesti koolinoored ja tudengid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!