Tartu Ülikooli teaduskool innustab Tartus õppivaid Ukraina kooliõpilasi

24. mai 2022 Tartu Ülikool - Kommenteeri artiklit
Ukraina õpilased Uurimislaboris.

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas Tartus õppivatele Ukraina 7.–9. klassi õpilastele Uurimislabori eksperimentaalõppe programmi „Varandus akvaariumis“.

Programmi kaasahaarava kriminaalloo lahendamiseks läks noortel vaja nii keemiat, füüsikat, bioloogiat kui ka matemaatikat ja arvuteid. Loo lahendus sõltus noorte uurijate nutikusest ja osavusest!

Juhendajate sõnul on Ukraina õpilaste nutikus ja teadmised väga sarnased Eesti õpilastele ning tegutseti väga meeskondlikult ja motiveeritult.

Uurimislabori programmid on koolides väga populaarsed, kuna võimaldavad rakendada koolis omandatud loodusainete teadmisi praktilistes katsetes Chemicumi laboris.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!