Haridus- ja Teadusministeerium jätkab õpetajatele suunatud väljaande ilmumise toetamist

6. juuni 2022 HTM - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja Teadusministeeriumi vastus avalikule pöördumisele „Õpetajate Lehe kaitseks“, mille tegid 2. juunil 2022 peaministrile, haridus- ja teadusministrile, kultuuriministrile ja rahandusministrile esindajad järgmistest organisatsioonidest: Eesti Kultuuri Koda, Eesti Haridustöötajate Liit, Eesti Lastevanemate Liit, Eesti Koolijuhtide Ühendus, Eesti Lasteaednike Liit, Riia Eesti Põhikool.

Haridus- ja Teadusministeeriumi jaoks on õpetajaskonnale suunatud väljaande ilmumine iseäranis tähtis. Oleme seda toetanud pikka aega ja toetame ka edaspidi.

Lehe väljaandja on SA Kultuurileht, keda on Õpetajate Lehe väljaandmisel lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumile toetanud ka Kultuuriministeerium ning panustatud on ka hasartmängumaksu vahenditest. Lisaks teenib Õpetajate Leht omatulu.

SA Kultuurileht ja Haridus- ja Teadusministeeriumi vahel kehtib praegu üheaastane riigieelarvelise toetuse kasutamise leping. Kehtiv leping ei sätesta kokkuleppeid 2023. aastaks. Küll aga näeb leping ette, et 2022. aasta jooksul toimuvad poolte vahel läbirääkimised 2023. aasta toetuse mahu ja sihtotstarbe täpsustamiseks, sh vaadatakse üle Õpetajate Lehe arengueesmärgid ja kontseptsioon.

Praegu toimuvad SA Kultuurilehega arutelud, kuidas koostöö võiks jätkuda ning kuidas võimaluste piires luua meie õpetajaskonnale väärilist ja sisukat väljaannet, mis lähtub nii tänase kui tulevase lugejaskonna ootustest ja vajadustest. Selle nimel on toimunud mitmeid kohtumisi ministeeriumi ja SA Kultuurileht esindajatega.

Viimati toimus kohtumine 30. mail ning siis lepiti kokku, et ministeerium ja Õpetajate Leht kutsuvad ellu töörühma, kes koostab lehe kontseptsiooni lähitulevikuks. Töörühm koguneb augusti alguses ning sinna on kaasatud ka teised lehe arendamisest huvitatud osapooled.

Nagu juba märgitud, 2023. aasta toetuse suurust ei ole otsustatud. Teisisõnu, puudub fakt, millele pöördumises viidatakse et Õpetajate Lehe tegevustoetust kahandatakse kolmandiku võrra ning kaotatakse paberväljaanne.

Haridus- ja Teadusministeerium soovib koostöiselt keskenduda haridustöötajatele pakutava väljaande visioonile ning sisule. Oleme väga huvitatud sellest, et sügiseks valmib Õpetajate Lehe arengukontseptsioon koos eelarvega, mille järel otsustame ka edasise rahastuse.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!