Kõige mainekam rakenduskõrgkool Eestis on Tartu Tervishoiu Kõrgkool

10. juuni 2022 Tartu Tervishoiu Kõrgkool - Kommenteeri artiklit

Kantar Emori 15‒60-aastaste Eesti elanike seas läbi viidud rakenduskõrgkoolide ja rakenduskõrghariduse maine uuringust selgus, et elanikud peavad riigi mainekaimaks rakenduskõrgkooliks Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, mis asub kõikide Eesti kõrgkoolide maine pingereas Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli järel kolmandal kohal.

Vastanud tõid Tartu Tervishoiu Kõrgkooli puhul välja, et selle lõpudiplom on tööturul hinnatud, kõrgkool on usaldusväärne ning annab erialal töötamiseks vajalikud teadmised ja oskused. Usaldusväärsus ja hariduse praktilisus on elanike silmis hea rakenduskõrgkooli puhul olulised omadused. 15‒24-aastased tõid lisaks nendele omadustele võrreldes vanemate elanikega enam välja kõrgkooli uuenduslikkust, head asukohta ning seda, et omandatav haridus tagab kindla karjääriteekonna.

Uuringu eesmärk oli selgitada välja Eesti rakenduskõrgkoolide ja rakenduskõrghariduse maine elanikkonnas. Lisaks uuriti rakenduskõrghariduse õppesuundade üldist mainet elanikkonnas. Rakenduskõrghariduse mainet võrreldes akadeemilise kõrgharidusega peab Eesti ühiskonnas suurepäraseks või väga heaks 30% elanikest vanuses 15‒60. Rakenduskõrgkoolides õpetatavatest õppevaldkondadest peetakse kõige perspektiivikamateks informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiaid (36%), tehnikaalasid (25%), tervist ja meditsiini (23%) ning ärijuhtimist (22%).

18. aprillist 5. maini veebis läbi viidud uuringus osales 1204 Eesti elanikku vanuses 15‒60.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!