Net Group annab oma digiõppeplavormi Schoolaby globaalselt vabakasutusse

2. juuni 2022 AS Corpore - Kommenteeri artiklit
Priit Kongo.

Eesti tarkvaraettevõte Net Group teeb Euroopa Liidu tarkvara vaba kasutuse litsentsi alusel oma digiõppeplatvormi Schoolaby kõigile kasutajatele vabalt ligipääsetavaks. Juba üle kümne aasta süstemaatiliselt haridusvaldkonda panustanud Net Groupi eesmärk on vabakasutuslitsentsiga aidata digiõppeplatvormil globaalselt levida ning muuta haridus seeläbi kvaliteetsemaks ja ligipääsetavamaks.

Net Groupi asutaja ja tegevjuhi Priit Kongo sõnul on tarkvaraettevõte juba üle kümne aasta toetanud süstemaatiliselt haridusvaldkonna arengut nii robootikaringide, Taibu nutiklubi, tehnoloogiakasvatuse liidu ning ka Tudengi Vormeli meeskonna kaudu. „Schoolaby on üks Net Groupi viimaste aastate ambitsioonikamaid haridustehnoloogia projekte, kus võtsime eesmärgiks tulla turule kõige kaasaegsema ja multifunktsionaalsema digiõppeplatvormiga,“ ütles Priit Kongo.

Schoolaby idee sündis COVID-kriisi alguses, kus distantsõpet raskendas nii õpetajatele kui õpilastele piiratud ligipääs ressurssidele ja õppematerjalidele ning õppeprogressi oli distantsilt ülimalt keeruline hinnata. „Tänaseks töötab Schoolaby Eestis juba üle aasta ning seda kasutavad igapäevases õppetöös pea 500 õpetajat,“ lisab Kongo. Ukraina sõja alguspäevil toetas Net Group Schoolaby abil sõjapõgenikest keskkooliõpilasi ning koostas Ukraina õpetajate abiga keskkooli matemaatika kursuse. Tänaseks jätkavad Schoolaby matemaatikakursuse toel oma õpinguid pea 200 sõjapõgenikust keskkooliõpilast Baltikumis, Poolas ja Ukrainas.

Nüüd, kus digiõppeplatvorm on saanud tuleristsed juba kahes kriisis, otsustas Net Group anda Schoolaby tarkvarakoodi vabakasutusse, mis sisuliselt tähendab, et platvormi saavad kasutada ja arendada kõik kasutajad, kõikjal maailmas. „Loomulikult saab platvormi kasutada ainult tingimusel, et kasutajate arendatud uued funktsionaalsused antakse platvormile tagasi, sest nii saab Schoolaby areneda koos oma kogukonnaga. Me soovime, et sellest saaks aktiivsete kasutajate toel pidevalt arenev ökosüsteem, mis tõstaks hariduse kvaliteeti ja parandaks ligipääsu kvaliteetsele õppematerjalidele kõikjal maailmas,“ rõhutab Kongo.

Euroopa Liidu tarkvara vaba kasutuse litsentsi alusel muutub tarkvarakod kõigile avatuks, kuid EUPL litsentsi halduriks jääb siiski Net Group. Koodi asukohaks saab GitLab, mille kaudu Net Group haldab kõiki kogukonna poolt arendatud tooteuuendusi.

Schoolaby kohta saab lugeda rohkem siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!