Tulekul Eesti olümpiaadide 70. aastapäeva konverents

10. juuni 2022 Jonas Erik Laane Tartu Ülikooli teaduskooli kommunikatsiooni ja turunduse spetsialist - Kommenteeri artiklit
Kevadel toimus tänuüritus rahvusvahelistel olümpiaadidel Eestit esindanud õpilastele. Foto: Aive Urberg

Tartu Ülikooli teaduskool korraldab Eesti olümpiaadide 70. aastapäeva tähistamiseks konverentsi „Talendid tuleviku teenistuses“, mille keskne teema on koostöö ja tugivõrgustikud kui edu võti andekate noorte arengu toetamisel.

24. ja 25. oktoobril Tartus toimuval konverentsil käsitletakse muu hulgas olümpiaadide arenguvõimalusi tulevikus nii riigi kui rahvusvahelisel tasemel ja tutvustatakse parimaid võimalusi õpilaste kaasamiseks. Lisaks toimuvad vestlusringid, kus silmapaistvaid tulemusi saavutanud endised ja praegused õpilased arutlevad koos oma juhendajatega nii olümpiaadiliikumise vajalikkuse kui ka murekohtade üle.

Konverentsile on oodatud kõik haridusjuhid ning üldharidus- ja huvikoolide õpetajad. Tartu Ülikooli teaduskooli direktori Ana Valdmanni sõnul on just nemad olnud alati võtmeisikuks andekate õpilaste märkamisel ja nende arengu suunamisel. „Õpetajad korraldavad kooli- ja piirkonnavoore, koostavad ja parandavad ülesandeid ning valmistavad õpilasi ette lõppvoorudeks ja rahvusvahelisteks võistlusteks – seda kõike tuleb tunnustada,“ lisas Valdmann.

Paljudest olümpiaadide vilistlastest on kasvanud Eesti tipptegijad teaduses ja inseneerias, majanduses ning ühiskonnaelus. Konverentsil juhitakse tähelepanu sellele, kuidas tuli hilisemate projektide käigus kasuks noorena olümpiaadidel käimine.

Andekate märkamine ja arendamine on varasemalt koolis bioloogiat õpetanud teaduskooli direktorile südamelähedane. „Tean, kui suur lisakoormus on õpilaste ettevalmistamine olümpiaadideks või uurimistööde juhendamine,“ selgitas ta. Valdmanni sõnul saab konverentsi aruteludes osalemise kaudu näha, et need tegevused pakuvad samas palju rõõmu ja avardavad nii õpilase kui ka õpetaja silmaringi. 

Eesti olümpiaadide 70. aastapäeva konverentsi „Talendid tuleviku teenistuses” toetavad haridus- ja teadusministeerium ning Tartu Ülikool. Sel aastal toimuv konverents on neljas omasarnaste seas, esimene toimus Viire Sepa eestvedamisel 2004. aastal ja oli rahvusvaheline.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!