Koolides üle Eesti alustab tööd 28 uut „Noored kooli“ õpetajat

19. aug. 2022 SA Noored Kooli - Kommenteeri artiklit

„Noored kooli“ programmi uued osalejad lõpetasid ettevalmistuskoolituse ja asuvad õpetama koolides üle Eesti.

Täna anti koolijuhtidele üle „Noored kooli“ 16. lennu osalejad, kes töötavad järgmise kahe aasta jooksul õpetajana ja läbivad samal ajal intensiivse koolitusprogrammi. 28 osalejat valiti välja 262 kandidaadi seast ning nende hulgas on endisi näitlejaid, tarkvaraarendajaid, loomaarste, sotsiaalvaldkonna inimesi, aga ka eri erialade värskeid ülikoolilõpetajaid. 

„Pea kolmandikku möödunud hooaja huvilisi ja kandidaate motiveerib soov teha suure ühiskondliku mõjuga tööd,“ tõi esile „Noored kooli“ valikujuht Anna Leena Raud.

„See haakub selgelt ka „Noored kooli“ eesmärgiga,“ lisab „Noored kooli“ kogukonnajuht Mona Mägi Soomer. „Noored kooli“ toob haridusse võimekaid inimesi teistelt elualadelt ning aitab neil kujuneda eestvedajateks. Koos koolikogukonnaga töötavad „Noored kooli“ osalejad selle nimel, et iga laps saaks väga hea hariduse, mis tagab talle elus võimalikult palju valikuid,“ rõhutas Mona Mägi Soomer.

Ka koolijuhtide huvi programmist õpetaja leidmiseks on püsiv. „Koolid hindavad „Noored kooli“ õpetajaid ja tugisüsteemi, mida me osalejatele kahe aasta jooksul pakume,“ lisas Mona Mägi Soomer.

Uute osalejate hulgas on eesti keele ja kirjanduse, inglise keele, matemaatika- ja loodusainete ning ajalooõpetajaid. Tööle lähevad nad Harju-, Tartu- ja Pärnumaa, aga ka Hiiu- ning Jõgevamaale.

Peagi algab värbamine „Noored kooli“ 17. lendu. Kandideerima oodatakse kõiki inimesi, olenemata vanusest, kellel on vähemalt bakalaureusekraad, väga head suhtlemis- ja eestvedamisoskused ning suur soov pühenduda laste arengu toetamisele. Lisainfo www.nooredkooli.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!