Kvaliteedimärgiga tunnustatud tasuta e-kursus karjäärispetsialistidele alustab taas

2. aug. 2022 - 1 Kommentaar

Pika ja väsitava koroonaperioodi kaua oodatud lõpu, uuesti kihama löönud õpi- ja töörände ning sõjapõgenike tulva tõttu jõuab Eestisse üha rohkem sisserändajaid. Paljud inimestega töötavad spetsialistid leiavad end seepärast olukorrast, kus sisserändajate õpingute ja töö sujuval korraldusel on üha suurem roll.

Just nendele spetsialistidele on mõeldud e-kursuse kvaliteedimärgiga tunnustatud tasuta kursus „Multikultuursus, õpi- ja tööränne karjääri kujundamise kontekstis“.

Sel aastal saab kursust võtta Tallinna Ülikoolis, kus see on osa uuest karjääri kujundamise pädevuste mikrokraadist. Mikrokraadiõppe eesmärk on anda vajalikud pädevused karjääriteadmiste lõimimiseks õppetöösse. Küll aga on agentuuri loodud e-kursus avatud kõigile soovijatele ning selle läbimine ei eelda mikrokraadi omandamist.

Praktikule kasulik

Kahe aasta eest kursusel osalenud töötukassa Tartumaa osakonna karjäärinõustaja Anne Kaaber tõdes, et karjäärinõustaja seisukohast ei ole välismaalastel sageli vaja nõustamist, vaid informatsiooni ja abi sisseelamisel, mistõttu kuluvad uued teadmised ära. „Küsimärgiks jääb ikkagi see, kuidas aidata välismaalasi, kel puudub igasugune võrgustik siin,“ nentis ta. „Neil on hoopis teistsugused mured, aga selle kohta on erakordselt vähe koolitusi ja kirjandust.“

Lisaks tõi ta välja, et nii töötajad kui tööandjad saavad väga hästi töörände kasulikkusest aru, kuid ettevõtjad peavad ju ka mõtlema kasumlikkusele. Praegu ei ole väga lihtsat ja mugavat lahendust, kuidas töörännet toetada ja sellele toetust saada.

Anne Kaaberi sõnul on kursus mahukas, kuid ka vajalik ja kasulik: „See on väga hea nii karjäärinõustajatele kui koolidele ja haridustöötajatele, kes juhendavad välismaale õppima minna soovivaid õpilasi.“

Neli moodulit

Koolitus koosneb neljast võrdsest moodulist, kus veebipõhine õpe on kombineeritud kuni kahe füüsilise seminariga (ava- ja lõpuseminar):

 • „Multikultuursus ja rahvusvaheline ränne“,
 • „Karjäärinõustamine ja õpiränne“,
 • „Karjäärinõustamine ja tööränne“,
 • „Kultuuridevaheline kompetents ja eri kultuuritaustaga inimeste nõustamine“.

E-kursus on eelkõige mõeldud karjäärispetsialistidele ning teistele spetsialistidele, kelle kliendid vajavad tuge rahvusvahelise õpi- ja töörände teemal ning omavad baasteadmisi nõustamisest ning üliõpilastele, kelle õppekava on seotud noorte võimestamisega ja kel on nõustamise baasteadmised.

Kursus algab 16. septembril ning kestab 19. jaanuarini.

Registreerida saab kuni 21. augustini.

E-kursus „Multikultuursus, õpi- ja tööränne karjääri kujundamise kontekstis“ on paljude ekspertide koostöös valminud koolitusega, mille põhipartnerid on haridus- ja noorteameti Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuses tegutsev Euroguidance keskus, kutsekoja Europassi keskus, töötukassa EURES-e keskus ning rahvusvahelisi haridusprogramme pakkuv MTÜ YFU Eesti.

Kursuse loojad ja õppejõud on Tallinna Ülikooli noorsootöö lektor Tanja Dibou, YFU Eesti tegevjuht Kadri Eensalu, Europassi Keskuse ja Euroopa Kvalifikatsiooniraamistiku koordinatsioonipunkti spetsialist Heli Oruaas, Euroguidance’i programmi juht Margit Rammo, EURESe peaspetsialist Monika Toiger ja EURES-e teenusejuht Marta Traks.

Koolitust rahastab Erasmus+ programmist Euroguidance’i keskus ning sellel on Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri välja antud e-kursuse kvaliteedimärk.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Kvaliteedimärgiga tunnustatud tasuta e-kursus karjäärispetsialistidele alustab taas”

 1. Luuletus ütleb:

  Kultuuri ei hinda keegi
  ütles kulturist,
  pesi päevituse maha
  ja läks teatrisse.

  Muusikat ei hinda enam keegi
  arvas trompetist,
  pani pilli kotti
  ja koti kappi.

  Juua ei ole enam Moes
  ütles parm ja pani pildi tasku.

  https://luuletus.ee/

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!