Läheb jälle lahti!

19. aug. 2022 Sirje Pärismaa toimetaja - Kommenteeri artiklit

Juba viiendat aastat läks Tartu Erakoolis (TERA) töö lahti teistest koolidest ligi kaks nädalat varem.

Ei taha veel kooli tulla, tahaks edasi suve nautida, laususid esmaspäeva hommikul tõeliste koolipoiste kombel Markus (8. kl), Sandor (7. kl) ja Rubert (6. kl), kui ProTERA-s põgusaks jutuajamiseks ja pildistamiseks kohtusime. Samad noormehed jäädvustasime pildile ka viis aastat tagasi, mil nad olid oma koolitee hakul. Markus ja Sandor õpivad nüüd erakooli vanema astme ProTERA majas, Rubert jõuab TäheTERA-st sõprade juurde aasta pärast. 

Suvi möödus Tartu Tammekas treenivatel poistel mõistagi sportlikult, jalgpalli tähe all. Uuelt aastalt loodavad nad toredaid sõpru, huvitavat koolielu, häid hindeid.

Esimesel nädalal suuremaks õppimiseks siiski veel ei läinud. Kolmapäeval, 17. augustil koguneti „vägede ülevaatuseks“ koolis ja järgmised kaks päeva möödusid laagris, kus pöörati tähelepanu koostööle ja sõprussuhetele.

„Kunagine laagrikoht Valgemetsa on vanema astme õpilastel asendunud Värska kooliga,“ rääkis TERA juht, Hariduse Edendamise Sihtasutuse juhatuse liige Marjeta Venno. „Klassiruumides magame mattidel, staadionil teeme sporti, looduses orienteerume. Kohalikud teevad meile põnevaid töötube. Õpetajad on koos lastega laagris.“

Marjeta Venno meenutas, et algul oli mõte, et 1. septembrist varasemat õppeaasta algust proovitakse kaks aastat ning vajadusel pööratakse tagasi, kuid seda vajadust ei tekkinud. Poolest augustist alustamine on TERA-le loomulikuks rütmiks saanud ja kui teistele koolidele oma kogemust jagatakse, siis õpetajad pigem pooldavad seda varianti. 

„Poolest augustist alustada on mõistagi raske, kui sõbrad jäävad veel vaheajale,“ möönis Venno. „See-eest puhkavad meie õpilased juba juunis, kui teised nühivad palavate ilmadega veel koolipinki. Meil on viimane koolipäev lastekaitsepäeval, 1. juunil, selline sümboolne vasikate vabastamine.“


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!