Õpetajate Leht 19. augustil

17. aug. 2022 - Kommenteeri artiklit

Hariduse teema Paide arvamusfestivalil

Arvamusfestivalil räägiti kooli kvaliteedist, õpilaste kaasamisest, huviharidusest, andekate toetamisest, õpetajaharidusest ja paljust muust.

Ülo Vooglaid: „Põhiküsimus on õpetaja“

2018. aastal elutööpreemia pälvinud emeriitprofessor Ülo Vooglaid on tegelenud aastakümneid elu teooriaga. Ta jälgib teraselt maailmas ja Eesti elus toimuvat ning tegeleb praegu peamiselt mõtlemisega. Õpetajate Lehele jagas ta kriitilisi mõtteid haridusest.

Urve Läänemets 75

Kus on õpetaja ja haridusteadlase Urve Läänemetsa töökuse ja sirgjoonelisuse juured, mis toidab tema elujõudu? Vastused noppis Maie Tuulik välja juubilari enda jutust.

Õpetajate Leht pakub jätkuvalt võimalusi 

Tartu Ülikooli raamatukogu direktor Krista Aru kirjutab, et kuigi varakevadel puhkenud poleemika selle üle, kas Õpetajate Lehte on edaspidi vaja iganädalase paberväljaandena või piisab hariduselu valgustamiseks e-väljaandest, on praegu hääbunud, siis küsimus paberajalehe vajadusest ja mõttekusest jääb ning võib varsti taas päevakorrale tõusta.

STEAM-õpe peitub ka lugudes, muinasjuttudes ja rahvalauludes

TÜ haridusinnovatsiooni õppekava vilistlane, lasteaiaõpetaja Merili Käämbre tutvustab oma magistritööd „Lugudel põhinevate STEAM-õpet toetavate tegevuskonspektide loomine ja katsetamine 4‒5 aastaste lastega koolieelses lasteasutuses“.

Õuelastehoid ja koolivalmidus

Kuigi inimene on õppinud looduselt aastasadu, tekkis õuelasteaia mõiste alles 20. sajandi keskpaigas. Valdavalt õuekeskkonnas tegutsevaid lasteaedu ja -hoide on hakatud looma paljudes riikides. Kas päev läbi õues toimetamine tagab lapsele piisava ettevalmistuse kooliks ja hakkamasaamise esimeses klassis?


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!