Õpetajate Leht 26. augustil

24. aug. 2022 - Kommenteeri artiklit

Palgatõusu taotlevad õpetajad on valmis streikima

Õpetajate kehv palk ning sellest tulenevad läbipõlemine ja õpetajate puudus on õpetajate esindusorganisatsiooni Eesti Haridustöötajate Liidu hinnangul Eesti praeguse ühiskonna kõige tõsisem probleem.

Džentelmeniks ei sünnita, selleks tuleb saada ehk Mõeldes John Locke’ile

Tänavu on uut kooliaastat alustades sobilik meenutada John Locke’i (29.08.1632–28.10.1704) – Briti filosoofi, arsti, poliitikut ja kirjanikku, kes oli ka oma aja väljapaistev haridusteoreetik ning praktik. Locke’i sünnist möödub neil päevil küll juba 380 aastat, kuid tema seisukohti on põhjust arvestada ka 21. sajandil.

Õpetaja Kasyma juures saavad kõik sõpradeks

Laagna gümnaasiumis töötab Ukraina sõjapõgenikust inglise keele õpetaja Iryna Kasyma, kes kasutab Laagna koolis õpetades draamameetodit, sest see aitab keelt õppida ja teeb lapsed ruttu sõpradeks.

Uued valikained Häädemeeste Keskkoolis

Põhikooli kolmandas astmes on ette nähtud ainult üks valikaine, kuid Häädemeeste Keskkool pakub oma õpilastele võimalust valida valikaineid humanitaarsuunal, looduse ja ettevõtluse suunal, projektijuhtimise ja praktilise inglise keele, praktilise matemaatika ja programmeerimise suunal.

Sihtpunktist olulisem on reis ise

2020. aasta klassijuhataja tiitli pälvinud Ilona Võik leiab, et klassijuhataja on justkui puhver kooli, kodu, tugisüsteemide ja lapse vahel, ja see pole kerge töö. Kuid kõik ilusad elamused ja mälestused on seda pingutust väärt.

„Oluline pole mitte sihtpunkti jõudmine, vaid reis ise. Koolielu kohta kehtib see ütlus kindlasti. See reis peaks pakkuma nii teadmisi kui õpetama pingetaluvust, järjekindlust, vastutustunnet, ettevõtlikkust. Sellisteks reisisaatjateks on vaja tarku ja motiveeritud õpetajaid.“

Kuidas ma õpetajaks sain?

Õpetajal, psühholoogil-nõustajal ja kirjanikul Toivo Niibergil täitus kevadel 45 aastat õpetajaametis ja 40 psühholoogina – üks amet täiendab teist ning argielus ei saa ta sageli arugi, kus üks elukutse lõpeb ja teine algab. Pea 70-aastasena töötab ta sügava intellektipuudega noortega Maarja külas. „Mulle mu töö väga meeldib, mind lausa oodatakse ja ka mina ootan tööleminekut. Meil on teineteist igati toetav kollektiiv. Töös intellektipuudega õpilastega õpin ka ise elu hoopis teise nurga alt nägema,“ tõdeb ta.

Lastega filosofeerimine – meetod mõtleva ja suhtleva inimese kasvatamiseks

Marit Laur tutvustab Tartu Ülikooli klassiõpetaja õppekaval kaitstud magistritööd „Tekstide loomine lastega filosofeerimise meetodi rakendamiseks ja esimese kooliastme õpetajate hinnangud loodud tekstidele“. Töö raames valmisid Lauril ka õppematerjalid.

Algamas on taas koolitusprogramm karjäärinõustajatele

Õnneliku tööeluni viib oskus oma karjääri planeerida, oskuse oma karjääri juhtida saab aga karjääriõppe kaudu. Just praegu on paras aeg end kirja panna 20. septembril algavale pooleaastasele karjääriõppe koolitusprogrammile, mida korraldab „Edu ja tegu“ koos ülikoolidega. Koolitusel kogetust räägivad esimese lennu lõpetajad.

Jubilate! Ene Üleoja 85

Täna, 26. augustil tähistab oma järjekordset juubelit Ene Üleoja – inimene, kelle tööst ja pühendumusest on edasi arenenud nii Eesti koorimuusikakultuur kui koolimuusika koolikultuurina.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!