Apollo Kino harivad filmirõõmud – õpe visuaalse meelelahutuse kaudu! 

30. sept. 2022 - Kommenteeri artiklit
Apollo kino Jõhvis. Foto: Apollo kino arhiiv

Tänapäeva maailmas, kus visuaalsus domineerib ja visuaalne meedia võtab eri vorme, on koos klassiga kõiki meeli haaravas kinosaalis filmikunsti nautimine omaette väärtus. 

Lisaks silmaringi laiendamisele aitab filmide hilisem analüüsimine sündida heal arutelul ning näitab, kui erinevalt filmi nüansse tähele pandi ja enda jaoks mõtestati.

Sellele kõigele mõeldes oleme loonud Apollo Kino hariva filmiprogrammi, mis aitab lastel ja noortel filmikunsti mõtestada ning väärtustada.

Lisaks kavas olevatele filmidele on koolide programmi kaasatud filmiarhiiv, kuhu on kogutud nii välismaiseid kui ka kodumaiseid linateoseid, mis peaksid eelkõige õpilasi kaasa haarama, neis mõtteid tekitama ning andma õppetegevuseks sobivat ainest. Sinna hulka kuuluvad eri žanrid meelelahutuslikest animatsioonidest kuni sügavamõtteliste dokumentaalide ja ajaloodraamadeni välja. 

Soovime kinona panustada kooli ainekavade õppe-eesmärkide saavutamisse, õpilaste väärtuskasvatusse ja üldpädevuste omandamisse.

Kuidas seda kõike korraldada? See käib imelihtsalt.

  • Tutvu meie õppekava toetava filmiarhiiviga Apollo Kino kodulehel (apollokino.ee). 
  • Kui film valitud, täitke kodulehel ankeet ja leiame koos teile sobivaima kinokülastuse aja ja koha! 
  • Õpilase pileti hind 2D-formaadis tavafilmile on 3.50.
  • Iga kümnenda õpilase kohta on üks õpetajapilet tasuta.
  • Lisaks tervitame kõiki õpetajaid klassiga kinokülastusel kuuma kohviga, mida filmi kõrvale nautida.

Harivate kinoelamusteni!

NB! Riiklik toetusmeede „Kultuuriranits“ aitab koostöös omavalitsustega külastada õppekava toetavaid kinoseansse. Meede on mõeldud esialgu põhikooliõpilastele piletite ostmiseks, eriprogrammide tellimiseks ja kinnosõidu kulude katmiseks. 

Loe täpsemalt „Kultuuriranitsa“ kohta https://www.kul.ee/kultuuriranits.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!