Arheoloogia- ja keskajahõnguline sügis Tallinna Linnamuuseumis

23. sept. 2022 Tuuli Silber Tallinna Linnamuuseumi vanemõppedisainer - Kommenteeri artiklit

Seitsmest eripalgelisest filiaalist koosnev Tallinna Linnamuuseum läheb oma 85 aasta juubelisügisele vastu, kutsudes lasteaia- ja kooligruppe muuseumitundidesse ning seiklema apteeker Melchiori radadel. Sügisese koolivaheaja esmaspäeval, 24. oktoobril ootame nii lasteaia- kui kooliõpetajaid Tallinna Linnamuuseumi muuseumiharidust tutvustavale infopäevale.

Septembrist novembri lõpuni toimub tänavu juba seitsmendat korda Tallinna Linnamuuseumi arheoloogiasügis, mille kese on Kiek in de Köki kindlustustemuuseum. Ajalooürituste sari keskendub seekord legendaarse raamatu- ja filmikangelase apteeker Melchioriga seotud teemadele. Kavas on ekskursioonid ja loengud, põhikoolile ja gümnaasiumile on valminud uus muuseumitund „Apteeker Melchiori filmi radadel“. Programmiga saab lähemalt tutvuda muuseumi kodulehel linnamuuseum.ee

Esmakordselt leiab aset gümnaasiumiõpilastele suunatud konkurss „Retk läbi keskaegse Tallinna“. Selles saavad võistkonnad luua ajastuhõngulise seiklusmängu treileri stsenaariumi. Võitja töö põhjal valmib mängu tutvustav treiler ja mäng Roadgamesi platvormil, meeskonda ootab aga Lätis Cinevilla filmilinnaku külastamine. Konkursi eesmärk on leida uusi võimalusi linna ajaloolise pärandi tutvustamiseks noortele. Mängu treileri stsenaarium tuleb saata 30. novembriks e-aadressil kullike.tint@linnamuuseum.ee. 

Sügisesel koolivaheajal, 24. oktoobril toimub taas Tallinna Linnamuuseumi näitusi ja haridust õpetajatele tutvustav infopäev Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis. Kohal on õppedisainerid kõigist linnamuuseumi filiaalidest. Osa saab võtta töötubadest ja ekskursioonidest nii vanalinnas, Kalamajas kui Kadrioru pargis ning kuraatorituuridest näitustel. Kesklinnast Kadriorgu liigutakse koos, osaledes uuel giidiga trammituuril.

Registreerida saab infopäevale alates 10. oktoobrist 2022.

Õppeaasta alguseks on linnamuuseumil valmis saanud uus õpetajatele mõeldud hariduskalender-märkmik, kus lisaks kalendrile ja muuseumitundide tutvustustele leiab retkeraja, mille võib aluseks võtta, et sisustada oma klassiga üks 60–90-minutiline jalutuskäik Tallinna vanalinnas. Kuna Tallinna Linnamuuseum tähistab sel aastal oma 85. sünnipäeva, siis on seekordse retkeraja fookuses muuseumi seitse eri ajastutest pärinevat hoonet. Sama marsruudi põhjal on loodud Loquizi keskkonda orienteerumismäng, mida saab mängida internetiühendust omava nutitelefoniga. Miks mitte sisustada mõni ajaloo- või klassijuhatajatund õuesõppena, jalutades kõik koos või võisteldes väiksemates gruppides meie ainulaadses vanalinnas!

Infot kõige kohta leiad kodulehelt linnamuuseum.ee.

Tulge meile külla!


Lastemuuseum Miiamilla uueneb

Lähitulevikus ootab 25. septembril oma 13. sünnipäeva tähistavat lastemuuseum Miiamillat ees uuenduskuur ja luuakse uus püsiekspositsioon. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!