Endla Teater pakub lastele seiklusi ja noortele mõtlemisainet 

30. sept. 2022 Endla Teater - Kommenteeri artiklit
Arthur Milleri üks menukamaid näidendeid „Vaade sillalt“ puudutab aegade tagant tänaseidki valupunkte. Foto: Eiliki Pukk

Endla Teatri 112. hooaeg on alanud rõõmsate sõnumitega. Kõigil õpilastel, üliõpilastel ja õpetajatel on võimalik soetada kuni tund enne etenduse algust teatri piletikassast sooduspilet, mis on täispiletist poole odavam. See on hea võimalus pakkuda kooliharidusele alternatiivset hariduskogemust, mis mitmekesistab maailmapilti ja arendab eneseväljendusoskust vaataja vanusest sõltumata.

Teatriga tasub tutvust teha juba päris pisikesest peale. Mudilastele on Endla teatri mängukavas lapse esimeseks teatrietenduseks sobiv „Üks rohutirts läks kõndima“, mis viib väikese vaataja rändama helide maailma. Suures saalis ootab lapsi oma tegemistele kaasa elama vahva tegelane „Härra Huu“ ja detsembris esietendub lastelavastus „Tipp ja Täpp“. 

Hannu Mäkela „Härra Huu“ on lugu väikesest mustakuuelisest mehikesest, kelle suur unistus on leida endale tõeline sõber. Lavastuses mängivad Meelis Rämmeld, Liis Karpov, Nils Mattias Steinberg, Priit Loog ja Fatme Helge Leevald.

Detsembris jõuab lavale Uno Leiese lugudel põhinev lastelavastus „Tipp ja Täpp“. Need kaks lõbusat tegelast nuputavad alailma uusi põnevaid asju välja, mängivad oma sõpradele vingerpusse ja armastavad üle kõige kommi süüa. Lavastaja on Kaili Viidas, osades Kati Ong, Tambet Seling, Ireen Kennik, Karl-Andreas Kalmet, Sten Karpov.

Draamakomöödia „Üksik“ räägib kahest väga erineva elukogemuse ja maailmatajuga naisest, kes saatuse tahtel on sattunud äärmuslikku situatsiooni, millest elusa ja tervena väljatulek eeldab koostööd ja teineteise toetamist ning mõnest oma tõekspidamisest loobumist. Lavastaja Enn Keerd, osades Lii Tedre, Kati Ong ja Sander Rebane.

Arthur Milleri üks menukamaid näidendeid „Vaade sillalt“ puudutab aegade tagant tänaseidki valupunkte ning näitab, kuidas hirm viib vihkamise, raevu ja kättemaksuni. Lavastuses mängivad Meelis Rämmeld, Jaan Rekkor, Fatme Helge Leevald, Karin Tammaru, Priit Loog, Karl Andreas Kalmet, Sander Rebane.

Dokumentaalfantastika „Issanda loomaaed“ räägib loo religioossetest inimestest. Kes need inimesed on, millist elu nad elavad, missugusena näevad oma kohta ühiskonnas ja tajuvad suhtumist endasse? Neid vaadates saame õppida midagi ka enda kohta.

Draama „Must lind“ võtab ette tabuteema, millest ei julgeta rääkida – kust jookseb piir ja algab lapse seksuaalne väärkohtlemine. Teatrilava annab turvalise võimaluse näha, kuidas sellised inimelu oluliselt mõjutavad asjad juhtuvad.

Armastusloo „Noor jää“ sündmustik kulgeb maalilises maamõisas mesitarude vahel, kus mehe ja tema võõrastütre vastastikune kiindumus lammutab hingetu loodusjõuna enese ümber kõik, mis näis vankumatu ja igavene. 

Köitvaid kultuurikümblusi kõigile Endla teatri uuel hooajal!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!