Gümnasistidel on võimalik minna keelereisile Soome

23. sept. 2022 Annika Poldre toimetaja - Kommenteeri artiklit

Soome Instituut on välja kuulutanud taotlusvooru soome keelt õppivatele gümnaasiumiõpilastele, kes soovivad harjutada keeleoskust ja tutvuda soome kultuuriga. Esimesed väljavalitud sõidavad Soome juba sel sügisel.

Soome Instituut tähistas mullu oma 30. tegevusaastat Eestis. Ümmarguse tähtpäeva väärikaks tähistamiseks töötati välja programm, mis toetaks ja innustaks Eesti gümnasiste tundma huvi soome keele ja kultuuri vastu. Instituudi sõprade ja koostööpartnerite toel algavad sel sügisel Eesti õpilaste keelekülastusreisid Soomes asuvatesse partnerkoolidesse. Esimesed külastused toimuvad oktoobris, järgmised kevadsemestril 2023. 

Ühel reisil, mis kestab kolm koolipäeva, saab osaleda 2–3 õpilast. Osalemiseks on vaja osata elementaarsel tasemel soome keelt, vähim vanus on 16 aastat. Keelekülastused on osalejatele tasuta. Soome Instituut maksab reisikulud ning annab päevaraha. Koolilõunate eest tasub külastatav kool.

Soome Instituudi programmijuht Liina Ergma täpsustas, et praegu on kolm partnerkooli huvitatud õpilastele seda külastusvõimalust pakkuma. „Kevadeks püüame veel paar kooli juurde leida,“ sõnas Ergma. Õpilaste arvud, kui palju reisile pääseb, on veel täpsustamisel ning sõltuvad partnerkoolide võimalustest, mida ka veel täpsustatakse, kuid nii sügisel kui kevadel pääseb reisima kokku umbes 16 õpilast.

Rohkem infot ja ankeedi link kandideerimiseks on Soome Instituudi kodulehel. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!