Jõulud lähenevad mühinal! 

30. sept. 2022 - Kommenteeri artiklit
Lavastuse „Jõulumõõk“ tegelased Amalie, kindral Pahlen ja Vidri Rein. Foto: Teater Nuutrum 

Teater Nuutrum koostöös Kiek in de Köki kindlustustemuuseumiga kutsub kõiki keskaegsesse suurtükitorni osa saama lustakast ja õpetlikust jõululavastusest „Jõulumõõk“.

Lisaks etendusele „Jõulumõõk“ saavad väikesed külalised läbida jõuluhõngulise teekonna läbi kaitsetorni ning üheskoos teha juhendajate abiga muuseumi õpitoas toreda jõulumeisterduse.

Kogu sündmus kestab orienteeruvalt üks tund ja 40 minutit.

NB! Võimalik on tellida enda koolile terve saal. Saame korraga pakkuda 60 kohta!

Oodatud on kõik teatrisõbrad alates 4. eluaastast.

Etendused: 05., 06., 07., 08., 12., 13., 14., 15., 16.12 kell 9 ja 11.

17.12 kell 11, 13 ja 15.

Koht: Kiek in de Köki suurtükitorn.

Paketi hind: 23. oktoobrini 15 eurot, alates 24. oktoobrist 17 eurot.

Paketi sisu:

  1. etendus „Jõulumõõk“,
  2. jõuluhõnguline teekond läbi kaitsetorni,
  3. teeme juhendajate abiga muuseumi õpitoas toreda jõulumeisterduse.

Grupitellimused: nuutrum@nuutrum.ee, väljaostmise aeg on kolm nädalat enne üritust.

Info: Inge Kaseleht, +372 507 9528.

Lavastuse „Jõulumõõk“ tutvustus

  • Autor Loone Ots.
  • Lavastaja Jaanus Nuutre.
  • Osades Amanda Hermiine Künnapas, Miika Pihlak ja Kristjan Arunurm.
  • Kostüümid Jana Wolke.
  • Muusikaline kujundaja Ago Niglas.

Kiek in de Köki tornis toimetab vana teener Toapapa. Tema noor sõber Vidri Rein tuleb kuulama uusi jutte maarahva kangelasest Kalevipojast. Toapapa on mõisaproualt Vidri Reinule kingituse palunud – ühe vana katkise saksa kuue. Torni ruumides igavleb mõisapreili Amalie, kes on tulnud oma kuulsa kindralist onu juurde külla. Kuskil tornis ripub ka kartmatu kindrali mõõk. Veelgi põnevam on lukus uks, mille taha lapsi ei lubata. Igavusest hiilib Amalie torni tippu ja tutvub Vidri Reinuga. Poiss räägib, et maarahva kuulsa kangelase Kalevipoja mõõk on ammu kaotsis. Amalie meelitab Vidri Reinu seiklema – kadunud mõõk on vaja üles otsida! Algab põnev mäng, kus kumbki pool räägib oma muistenditest, aga ka jõulukommetest. Ühel hetkel satub mõõk Vidri Reinu pihku, ja just siis astub sisse hiiglavuntsidega kindral Pahlen …

Lõbus ning õpetlik lugu suunab vaatajaid mõtlema rahvaste erinevuste ja sarnasuste üle, õpetab häid kombeid ja – kõige tähtsam! – seda, et aus inimene ei pea ennast ega oma rahvast kunagi häbenema.

Etendus kestab 50 minutit. 

Haaravat tegevust ilmestavad vahvad laulud.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!