Kellerteatrisse on oodatud nii põngerjad kui ka mürsikud

30. sept. 2022 Kellerteater - Kommenteeri artiklit
Lavastuse „Kunksmoor“ lugemisproovis. Foto: Rene Topolev 

Kellerteater on Eesti esimene eksklusiivselt põnevikele, müsteeriumidele ja krimilugudele pühendatud teater, mis asub Tallinna vanalinna serval, Paksu Margareta naabruses, salapärase õhustikuga püssirohuaida hoones. 

Siia teatrisse on oodatud pea igas vanuses noored põnevushuvilised – lisaks täiskasvanutele pakutakse positiivset närvikõdi ka põngerjatele ja mürsikutele.

Kellerteater on tegutsenud juba üle kolme aasta ja kõige esimene lastelavastus, mis laste ning õpetajate seas kohe populaarsust kogus, on Georgi Osteri „Õuduste kool“, lavastajaks Virko Annus ja laval näitleja Tarmo Männard. Lavastus on pigem õudusfilmi klišeesid sisaldav paroodia, mitte tõsimeelne õudukas, et tänapäeva noor vaataja mõistaks: ka meid ümbritsevat muutuvat ja ebakindlat maailma on tervislik aeg-ajalt vaadelda läbi huumori-, absurdi- ja irooniaprisma. 

Lavastus sobib vaatamiseks nii alg- kui ka põhikoolilastele, sest kõik sellises vanuses lapsed armastavad põnevust ja nalja.

Sellel sügisel esietendub Kellerteatris Aino Perviku nõialugu „Kunksmoor“, mis sobib vaatamiseks nii algklassidele kui ka põhikooli nooremale astmele. Lavastajaks Jaanika Juhanson, laval Liia Kanemägi ja Riho Rosberg. Lugu räägib heasüdamlikust nõiast, kes elab keset merd tillukesel saarel. Temas on kogu maailma tarkus, aga ka üks pilkatirts, kes armastab tuulistel öödel suure õhupalliga ringi lennata ja laule jorutada. Ühel maruööl leiab Kunksmoor karile jooksnud laeva ja lainetest meremehe – kapten Trummi –, kelle moor surmast päästab ja terveks ravib. 

Algkoolile sobib vaatamiseks Oscar Wilde’i maailmakuulsa teose ainetel sündinud lavastus „Canterville’i kummitus“. Lavastajaks Sandra Lange ja Teele Uustani ning laval Sandra Lange. Lavastuses seisab lord Canterville’i vaim silmitsi tänapäeva perekonnaga, kes teda oma nutiseadmete tagant eriti ei märka, ning kui see lõpuks juhtub, ei avalda see neile oodatud mõju. Pigem vastupidi, hoopis vaimu hakatakse nüüd kiusama … 

Detsembris on kooligruppidel võimalik tulla vaatama põrgulikku jõulupõnevikku „Kelder“, mille autorid on Riho Rosberg ja Vahur Keller. See lugu jutustab vaprast päkapikust, kellel on kindel soov saada jõuluvanaks. Selleks peab ta läbima eksami ja seisma silmitsi jõuluvanade kooli kohutava ülemvaimuga. Lavastuses kasutatakse kauneid visuaalseid lahendusi ja illusioone ning originaalmuusika lõi lavastusele armastatud helilooja Liina Sumera. 

Pärast lavastust on klassidel võimalik korraldada teatris väike pidu ja eraldi tellida endale Päkapikk, kes neile kingipakid kätte jagab. 

Piletid ja info kellerteater.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!