Meeldejäävad õppekäigud turvaliste bussidega

30. sept. 2022 Marlis Soomets Lux Ekspressi turundus- ja kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit

Värviliste sügisilmade saabudes planeeritakse koolides nii meeldejäävaid klassiekskursioone kui ka põnevaid kultuurireise, kus viimasel kahel koroona-aastal on paljudel klassidel käimata jäänud. 

Sageli kujuneb meeldejääva õppereisi korraldamise suurimaks väljakutseks sobiva suuruse ning taskukohase hinnaga bussi leidmine. Kütusehindade kiire kasvu tõttu on see mure eriti teravalt esile tõusnud. Siiski ei tohiks soodsa hinnaga reisibuss tulla ohutuse arvelt. 

Tellimusvedude turul tegutseb rohkelt vedajaid, kes pakuvad soodsaimat veoteenust tänu eluea lõppu jõudnud busside kasutamisele ning eelistavad arveldada sularahas. Üksnes madalaima hinna alusel valitud bussiga ette võetud õppekäik võib aga bussi rikke korral kujuneda suuremaks seikluseks, kui algselt kavas oli, ning halvimal juhul panna ohtu ka ekskursantide elu ja tervise. Samuti jääb õhku kahtlus, kas bussivedude eest sularahas arveldamise korral jõuab midagi ka maksutuludesse ning aitab kaasa õpetajate palkade kergitamisele.

Linnakoolide jaoks võib nende ohtude vältimiseks olla parim lahendus õppekäigule minemine liinibussiga. Bussifirma Lux Expressi kogemuse põhjal võib öelda, et paarikümne õpilasega klassiväljasõit on liinibussi kasutades oluliselt lihtsam ja mugavam, kui esmapilgul näida võib. 

Lux Expressi Eesti ärijuht Ingmar Roos selgitab: „Idee hakkas kasvama sellest, kui meie grupi töötaja otsis enda lapse klassile bussi Tartusse AHHAA keskusse sõitmiseks. Oleme saanud peredega reisivatelt klientidelt head tagasisidet, et meie bussidega kulgeb reis rahulikult, sest laste tähelepanu on naelutatud istmete seljatugedes olevatesse meediaekraanidesse. Sellest tekkis äratundmine, et kui ratastel kino on popp vanematega reisivate laste seas, siis miks ei võiks seda pakkuda klassitäie lastega reisimiseks. Liiati kui esmaspäevast neljapäevani on bussides tavareisijaid napilt. Võiks öelda, et ühe AHHAA keskuse ekskursiooni korraldamine kätkes endas tõelist ahhaa-momenti.“ 

Sellest ideest kannustatuna pakub Lux Express nüüd õpilasgruppidele võimalust sõita enda kaugbussiliinidel edasi-tagasi väga soodsa hinnaga. Näiteks klassiga Tartust Tallinnasse ja tagasi saab Lux Expressiga sõita hinnaga 11 eurot õpilase kohta. Õppekäikude eripakkumisega on võimalik sõita esmaspäevast neljapäevani.

Tellitud bussi puhul sõltub ühe õpilase bussiveo maksumus väljasõidule tulevate õppurite arvust. Väljasõidu korraldaja peab tegelema küsimusega, kelle vahel jaotada kulu, kui viimasel hetkel selgub, et paar õpilast jääb tulemata. Liinibussi suur eelis on, et hind ühe õpilase kohta on fikseeritud ning vähemalt 15 õpilasega grupi korral sõidab õppureid saatev õpetaja tasuta.  

Lux Express on läinud veel sammu kaugemale ning koondanud kokku huvitavad ideed sihtkohtadest, mida on Luxi liinibussidega mugav külastada. Pealinna tulemisel tasub meeles pidada, et õpilastele on Tallinna linnatransport tasuta ning Tartust saabuva bussiga on võimalik Tallinna lennujaamas istuda ümber otse trammile.

Õpilasreiside pakkumised koos sihtkoha ideedega on koondatud Lux Expressi kodulehele www.luxexpress.eu/koolidele. Samas on võimalik liituda ka uudiskirjaga tulevaste parimate pakkumistega kursis olekuks ning uute reisisoovituste saamiseks.

Loomulikult käivad õppurid jätkuvalt klassireisidel ka linnakärast kaugemal, kuhu liinibussiga ligi ei pääse. Lux Expressi kodulehelt leiab info ka tellimusvedude kohta. Lux Express pakub mõistliku hinnaga eri suurusega nüüdisaegseid reisibusse, mille roolis on kindla käega juhid ning mille tellimisel võid olla kindel, et kõik maksud on ausalt tasutud.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!