Miksteatri uued lood viivad fotoateljeesse ja raamatukokku

30. sept. 2022 Miksteater - Kommenteeri artiklit

Miksteatri 16. hooaja avalavastus „Usu või ära usu“ esietendub Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornisaalis 29. oktoobril. 

Kas selles on midagi imelikku, kui kaks täiskasvanud inimest tahavad aeg-ajalt fantaasiamaailma kaduda ja natuke mängida? Täpselt nii juhtub ühes fotosalongis, kus fotograaf ja klient kaovad ära vanadesse fotodesse ja taasavastavad oma lapsepõlve rõõmud, mured, hirmud, koomilised ja vähem koomilised seigad. Seda tehes peavad nad tõdema, et usu või ära usu, aga kõik suured inimesed on kunagi lapsed olnud, isegi nende vanaemad ja vanaisad. Koos vanu pilte uurides jõuavad nad ühe suure saladuse jälile. Ja aina huvitavamaks mäng läheb … 

Lavastaja Kaido Rannik: „Igal perel on kodus pilte, aga kas me enam teame, kes on need inimesed seal piltidel? Ja mida me neist teame ja mäletame? Tuleks küsida, enne kui on hilja. Ja veel üks teema, mis haakub selle looga: tänapäeval klõpsime päevas kümneid pilte, mida me kunagi ei vaata. Igaüks võib olla fotograaf. Vanasti tehti üks-kaks pilti, aga väga olulistest sündmustest, püüti tabada olulist hetke. 

Mõnikord tasub endale öelda, et jäta see pilt endale mällu ja telefon taskusse, kõike ei ole vaja vaadata läbi kaamerasilma. Oma silm on kuningas.“ Kuigi lavastus on mõeldud eelkõige lasteaia vanematele rühmadele ja algklassidele, sobib see vaatamiseks ka täiskasvanuile. Seega ootame teatrisse tervet peret.

Teise uuslavastusena esietendub 25. novembril Lauri Räppi kirjutatud „Marakratt ja kesköine raamatu-kogu“, mille lavastab Kristo Toots. Üks marakratt jääb pooljuhuslikult ööseks raamatukokku. Poisil hakkab igav ja ta korraldab raamatutega korraliku segaduse. Selle tulemusena ilmuvad välja tegelased, kes on justkui tavalised inimesed oma vigade ja voorustega, ent ometi sarnanevad nad hämmastaval moel tuntud raamatutegelastega. Nagu selgub, pole mitte miski nii, kui näib.

Miksteater jätkab sel sügisel ka oma haridusprogrammiga „See loeb“. Rahvakultuuri Keskuse toetatud programmis saavad noored lugeda näidendeid koos professionaalsete näitlejatega. Kuna sügissemestri üritused täitusid kiirelt ja tahtjaid oli palju, loodame programmi rahastusele ka kevadsemestril. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!