Õpetajate Leht 16. septembril

14. sept. 2022 - Kommenteeri artiklit
päe

Suured probleemid saavad alguse pisikestest pahandustest

Kuidas saab koolikiusamist ette ära hoida? Selgitusi jagavad KiVa programmi rakendajad Cattre Hein Rocca al Mare Koolist, Maret Vandel Tallinna Mustjõe Gümnaasiumist ja Anna Reren Lasnamäe Gümnaasiumist.

Mida on teadusel pakkuda kaasavale haridusele?

Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi pedagoogilise nõustamise dotsent Riin Seema: „Kaasav haridussüsteem on meil olnud juba kümmekond aastat ja teadlasena on aeg endale tunnistada, et peavoolu teadusele mugavate meetoditega me erilisi lapsi uurida ega mõista ei saa.“ Uurijad peavad tema sõnul suutma kaasava haridusega kaasas käia – võib isegi öelda, et kaasav haridus esitab uurijatele väljakutse ja eeldab kaasavat haridusteadust.

Konkureerimiskultuur soodustab õpetajate läbipõlemist

Uuringute järgi põleb õpetaja enamasti läbi koolis puuduva koostöö, mitte oma iseloomu pärast.

Lugemistund Rannus, Puhjas, Sanglas …

Keeleõpetuse ekspert Kai Võlli tutvustab Elva valla aabitsat, tuues võrdluseks ka Kodavere, Setu, rannarahva ja Mulgi aabitsad, mille sisuks on lastele tuttav kohalik elu.

Enam pole aega viivitada üleminekuga ühtsele Eesti koolile

7. septembril kohtus Eesti keelenõukogu haridus- ja teadusminister Tõnis Lukasega. „Kohtumine süvendas minus usku, et kuigi aega on vähe, tahab praegune koalitsioon tõepoolest midagi väga põhimõttelist eesti hariduses ära teha,“ lausus istungi järel keelenõukogu esimees, Tartu Ülikooli professor Birute Klaas-Lang.

Vaimse tervise abi vajavad enim gümnasistid

TÜ Pärnu Kolledž viis läbi Pärnumaa õpilaste vaimse tervise uuringu, mille oli tellinud Pärnu Haigla vaimse tervise keskus. Uuringust selgus, et suurimad probleemid on Pärnu linna 9. klassis ja gümnaasiumis õppivatel tüdrukutel.

Ühest kordaläinud Ukraina ja Eesti laste keelelaagrist

Jaani koguduse poolt augusti lõpus korraldatud laagris kasutati keele õppimiseks kogu ümbritsevat keskkonda, sõnu õpiti mitte ainult tundides, vaid ka koos süüa tehes, ujuma minnes, matkal ja õppekäigul käies. Algusest peale tekkis sõbralik ja ühtehoidev grupp.

Europass alustab veebikohtumisi karjääri- ja õpirände võimalustest

Septembris algab kord kuus toimuv karjääri- ja õpirännet tutvustav veebikohtumiste sari „Europassi kommikud“, mis on mõeldud selle valdkonna spetsialistidele.

Räpina Aianduskoolil on viljakaid õpirände kogemusi

Räpina Aianduskooli õppurid on pea 20 aastat käinud õpirändel üle Euroopa. Kõige tihedam on olnud koostöö Soomes asuva omasuguse kooliga.

TEADUS(HUVI)HARIDUS

Erilehes tutvustame teaduse populariseerimise võimalusi koolis, huvikoolis, muuseumis, teaduskeskuses.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!