Õpetajate Leht 23. septembril

21. sept. 2022 - Kommenteeri artiklit

Mis maksab kvaliteetne alusharidus?

Mitu korda kasvanud toiduainete- ja energiahindadele lisaks on suurenenud paljudes omavalitsustes ka lasteaia kohatasu. Ehkki ootused ja nõuded alusharidusele on üle Eesti samad, on kohatasude vahel piirkonniti väga suured käärid.

Lasteaednike liidu esimees Evelin Sarapuu: „Laste tervise ja arengu arvelt kokku hoida ei saa“

Kuna uus alushariduse seaduse eelnõu ei näe enam ette personali miinimumkoosseisu on kahjuks mõned omavalitsused hakanud kärpima muusika- ja liikumisõpetajate koormust. Enamik lasteaednikke ja aineühendusi toetab muusika- ja liikumisõpetajate jäämist lasteaed ja pooldab, et need ametikohad oleksid selgelt seadusesse kirjutatud.

Õpetajad on kõige mõjukamad julgeolekuohvitserid

Sisejulgeoleku asjatundja Kadri Paas selgitab, miks on meie senised valitsused end kolm kümnendit vabatahtlikult petnud, arvates, et Eestis asuvates vene koolides õpetatakse eesti keelt. Ei ole kunagi õpetatud ega õpetata ka edaspidi. Ainult tunnid pannakse kirja ja võetakse õpetamise eest maksumaksja raha vastu. „Kui põhikoolilõpetajad ei saa isegi õhukesest lasteraamatust „Jussikese seitse sõpra“ midagi aru, siis autode või tööpinkide ehitust eesti keeles õpetada oleks üsna väheviljakas tegevus,“ toob ta näite.

Alushariduse seaduse pikk tulemine pidurdab kogu haridussüsteemi arendust

Esimest korda said kahekõneks kokku koolieelsete lasteasutuste juhid: Heda Kala (Tartu Meelespea lasteaed) ja Ene Nool (Rakvere Rohuaia lasteaed). Mõlemad staažikad juhid loodavad, et alushariduse ja lapsehoiu seaduse eelnõu võetakse lähiajal vastu. Miks ei tohiks enam viivitada? Kas kaua tehtud on ka kaunikene?

Ooperiga söbraks

Saaremaalt pärit maailmalavade tippbass Ain Anger on oktoobri alguse reserveerinud Eesti publikule, ja seekord kõige noorematele.

Soome keel kogub koolides populaarsust 

Alanud õppeaastal lisandus neli kooli, kus soome keelt õpetatakse B-keelena. Seda õpitakse nii gümnaasiumis kui ka põhikoolis. Valikut tehes on soome keelt eelistatud vene keelele.   

Gümnasistidel on võimalik minna keelereisile Soome

Soome Instituudi eestvedamisel algavad sel sügisel Eesti õpilaste keelereisid põhjanaabrite koolidesse. Osalemiseks on vaja osata elementaarsel tasemel soome keelt ja vanust peab olema vähemalt 16 aastat.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!