Robotexi mõju-uuring tõestas robootika tähtsat kohta noorte arengus

16. sept. 2022 Katrin Tegova Robotexi turundus- ja kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit

Maailma suurima robootikavõistluse Robotexi kohta on valminud mõju-uuring, mille tegi Balti Uuringute Instituut. Uuringu eesmärk oli selgitada välja, milline on 2017.–2019. aastatel toimunud Robotex Internationali tulemuslikkus ja tähtsus osalejatele ja juhendajatele.  

Selle tarbeks teostati veebiküsitlus vahemikus 2017–2019 üritustel osalenud juhendajate ja osalejate seas, et koguda tagasisidet ja arvamusi Robotexi kohta. Küsitluses uuriti vastajate tausta, kogemuse ja Robotexiga seotuse kohta, tuginedes ühtlasi sissejuhatavatele intervjuudele ja sekundaarallikatena ka teiste robootikavõistluste mõju-uuringutele. 

Robotexi mõju vaadeldi osalejate enda perspektiivist, võttes aluseks nii ürituse sotsiaalset (sh suhtlus, valikud, võimalused, pädevused jm) kui ka emotsionaalset mõju (tunded, inspiratsioon jm). Samuti arvestati ürituse lühiajalist ning pikaajalist mõju (nt õppe- või karjäärivalikud). Küsitluse lõpus koguti nii osalejatelt, juhendajatelt kui ka neilt, kes osalesid üritustel vabatahtliku rollis, ka üldist tagasisidet ja ettepanekuid viimase Robotexi kogemuse põhjal.

„Mul on hea meel, et järjekordne uuring tõendab seda, mida valdkonnas tegutsevad inimesed juba ammu teavad: võistluspõhisel õppel on väga oluline roll täita andekate noorte arengus ning õpiteekonnal – seda kindlasti ka tehnoloogiavaldkonnas. Tuleb tõdeda, et ka käesolev uuring astub ühte sammu paljude teiste uuringutega. Näiteks OSKA uuringud on välja selgitanud, et 80% tulevikutöökohtadest on seotud tehnoloogiaga, kuid väga oluline on ka oskus töötada inimestega – meeskonnatööoskused ning kõik sellega kaasnev. Seega selle valdkonna toetamine on pikas arenguplaanis väga oluline komponent,“ kommenteeris Eesti Teadushuvihariduse Liidu juhatuse esimees Rasmus Kits uuringu vajalikkust.

  • Uuringut saab lugeda Robotexi kodulehel robotex.international.
  • Järgmine Robotex leiab aset juba 25. ja 26. novembril Saku Suurhallis.
  • Piletid külastajatele on müügis Piletilevis!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!