Arvustusvõistlus „Kapsas“ kutsub osalema

4. okt. 2022 Eesti Lastekirjanduse Keskus - Kommenteeri artiklit

Eesti Lastekirjanduse Keskus ja ajakiri Hea Laps otsivad noori talendikaid raamatuarvustajaid ja kutsuvad neid osalema arvustusvõistlusel „Kapsas“. Võistlus kestab 4. oktoobrist 15. novembrini ja selle võitjad kuulutatakse välja 2. detsembril Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

Maailmas on väga palju raamatuid ning et hõlbustada nende hulgast väärt lugemise valimist, on meil ka tulevikus vaja asjatundlikke raamatuarvustajaid. Et jaguks häid arvustusi ja arvustajaid, kuulutavad Eesti Lastekirjanduse Keskus ja ajakiri Hea Laps välja raamatuarvustuste kirjutamise võistluse „Kapsas“.

Keskuse kirjandusuurija ja idee üks autoreid Jaanika Palm rõhutas, et kuigi võistluse üks kaugemaid eesmärke on kasvatada lasteraamatukriitikute uut põlvkonda, soovitakse lähemas tulevikus õhutada noori lihtsalt raamatute üle mõtteid vahetama. „Meil ilmub nii palju häid laste- ja noorteraamatuid, kahju on, kui need suurema avalikkuse tähelepanu alt välja jäävad,“ nentis ta ja lisas: „Loodame, et noored arvustajad tulevad lugejatele appi väärt kirjandust leidma ja näevad selle protsessi käigus, kuivõrd loominguline, rõõmu ja rahuldust pakkuv on kriitikuamet.“

Võistlusest oodatakse osa võtma 6.–7. ja 8.–9. klassi õpilasi, kes saavad arvustamiseks valida 2021.–2022. aastal eesti keeles ilmunud laste- või noorteraamatu. Kirjutamise hõlbustamiseks on ette valmistatud ka põhjalikud abimaterjalid, mille leiab lastekirjanduse keskuse kodulehelt. Arvustuse pikkus on 3000‒5000 tähemärki ja see peab olema kirjutatud eesti keeles. Tööd, millele on märgitud õpilase nimi, kool ja klass ning e-aadress, palutakse saata hiljemalt 15. novembriks e‑aadressil elk@elk.ee.

Võistluse žüriisse kuuluvad ajakirjanikud, kriitikud, kirjanikud, kes valivad mõlemast vanusegrupist välja kolm parimat tööd. Parimatele noortele kriitikutele antakse auhinnad üle 2. detsembril Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Auhinnatud tööd avaldatakse kokkuleppel arvustuse autoriga ajakirjas Hea Laps.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!