Eesti Võõrkeeleõpetajate Liit kiidab ja tunnustab

14. okt. 2022 Ene Peterson Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu juhatuse esimees - Kommenteeri artiklit

Eesti Võõrkeeleõpetajate Liit (EVÕL) on tunnustanud oma liikmeid alates 2014. aastast, kui tähistati liidu 5. aastapäeva. 

2021. aasta EVÕL-i sügiskonverentsil „Kogemus kõnetab!“ andsime välja tunnuskirju ka uutes kategooriates, nagu aastate panustaja, aastate keeletegu ja aastate keeleõppe edendaja ja toetaja.

Tänavusel sügiskonverentsil 25. novembril soovime esile tõsta meie töösse enim panustanud seltse, liikmeid ja tegevusi, mis toetavad organisatsiooni jätkusuutlikkust ja aitavad muuta nii EVÕL-i kui liitu kuuluvate aineühenduste tegevust nähtavamaks ja kuuldavamaks. Sel aastal tunnustame ka aasta e-keeletegu ja silmapaistvat võõrkeeleõppe magistritööd tänukirja, -plaadi ja meenega.

Aasta teo auhind antakse välja EVÕL-i uuele või traditsioonilisele sündmusele, projektile, uuele mõtteviisile, heale koostööle või muule silmapaistvale tegevusele, mille tulemusena on liidu tegevus oluliselt paranenud. 

Aasta tegija auhind antakse välja silma paistnud liikmele, kes on näidanud üles omaalgatust, head suhtlemisoskust ja organiseerimisvõimet liidu ürituste korraldamisel ja läbiviimisel (nt sügiskonverentsid, aastakoosolek, juhatuse laiendatud koosolekud, piirkondlikud koolitused jm üritused). Aasta tegija on ideede generaator ja elluviija, edendab liikmetevahelist koostööd ja kasutab info edastamiseks mitmesuguseid võimalusi.

Aasta koolitaja auhind antakse liikmele, kes on esinenud ettekannetega / viinud läbi töötubasid EVÕL-i konverentsidel või seltside üritustel ja olnud aktiivne koolitaja väljaspool liitu.

Aasta seltsi auhind antakse liikmesorganisatsioonile, kes tegutseb aktiivselt, kelle tegevus on nähtav (sh seltsi tegevust on kajastatud EVÕL-i kodulehel, FB-s, NBR uudiskirjas, Õpetajate Lehes või teiste meediakanalite kaudu) ning on panustanud liidu tegevusesse.

Aastate panustaja auhind antakse EVÕL-i liikmele, kes on viimase viie aasta jooksul märkimisväärselt panustanud nii oma seltsi kui EVÕL-i tegevusse, koostanud õppematerjale eri keskkondades või avaldanud trükis; kirjutanud artikleid, uudiskirju välja andnud, oma kogemuse jaganud.

Uue tegija auhind antakse EVÕL-i liikmele, kes on viimase aasta jooksul panustanud tegevustesse, olnud EVÕL-i konverentsidel/seminaridel esinejate hulgas.

Aasta e-keeleteo auhind antakse EVÕL-i kuuluva organisatsiooni liikmele, kes on viimase aasta jooksul loonud e-õppematerjale, e-kursuseid, keeleõppevideoid YouTube’is/sotsiaalmeedias, keeleõppe rakenduse vms.

Silmapaistva võõrkeeleõppealase magistritöö auhind antakse üle alates 2020/2021. õa kaitstud võõrkeeleõppealasele (eesti keel teise keelena, inglise, soome, prantsuse, saksa, vene vm võõrkeel) magistritööle, mille raames on läbi viidud keeleuuring, loodud töölehti või õppematerjale ning mis on kaitstud hindele „suurepärane“.

Täpsema info taotluse esitamise korra ja registreerimisvormi leivad huvilised liidu kodulehel www.voorkeelteliit.eu.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!