Homme algab konverents „Inimene olla: elu- ja hariduskäsitus kriisiajal“

19. okt. 2022 Arvo Pärdi Keskus - 1 Kommentaar

20.‒22. oktoobrini toimub Tallinnas Püha Johannese Kooli vastavatud koolimajas ja Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal rahvusvaheline hariduskonverents „Inimene olla: elu- ja hariduskäsitus kriisiajal“. Konverentsi esinejate hulgas on rahvusvaheliselt tuntud teolooge, õpetajaid, psühholooge ja loomeinimesi.

„Küsimus inimeseks olemise tähendusest on vaieldamatult kõigi humanitaarteaduste ja pedagoogika keskmes. Vastusest sõltub, kuidas me oma elu elame, kuidas suhtleme teiste inimeste ja loodusega, kuidas tuleme toime kriisidega, kuidas õpime ja õpetame,“ ütleb konverentsi peakorraldaja Irina Pärt.
Püha Johannese Kooli direktori Liivika Simmuli sõnul on konverentsi kuulajaskond aastate jooksul kasvanud ning osalema on oodatud haridushuvilised üle Eesti.
„Konverents on mõeldud õpetajas- ja kogukonnale, keda huvitavad meie kooli tegevus ja käekäik, aga ka laiemalt neile, kes on huvitatud sügavamalt õigeusu sisust või selle teenimisvõimalustest nüüdisaegses maailmas,“ sõnab Liivika Simmul.
Püha Johannese Kool on hariduskonverentse korraldanud juba seitse aastat, Arvo Pärdi Keskusega koostöös toimub konverents kolmandat korda. „Konverentsi ettekanded ja esinejad räägivad teemadel, mis on olulised ka Arvo Pärdi mõttemaailma ja loomingu sügavamaks mõistmiseks,“ ütleb Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht Anu Kivilo.
Reedel, 21. oktoobril lõpetab konverentsipäeva Arvo Pärdi Keskuses ansambel Vox Clamantis, kelle esituses kõlavad gregooriuse laul ja Arvo Pärdi vokaalteosed. 15.¬21. oktoobrini saab Arvo Pärdi Keskuses vaadata ka kunstnik Birgit Pählapuu klaaskuulide installatsiooni „Inimene olla – mõttepaus“, mis on inspireeritud konverentsil käsitletavatest teemadest.
Konverentsi ettekannetel on kohapeal sünkroontõlge eesti, inglise ja vene keelde. Konverentsist on võimalik osa saada ka veebi teel.
Konverentsi päevakava, esinejad ja registreerimine: https://konverents.pjk.ee/et.

Konverentsi pääsmeid ja veebipileteid saab osta ka Fientast.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Homme algab konverents „Inimene olla: elu- ja hariduskäsitus kriisiajal“”

 1. Arvo Pärt ütleb:

  Arvo Pärt (11.09.1935 paide) rahvusvaheliselt tuntuim eesti helilooja kogu maailmas.
  eestis Arvo Pärt on sündinud 1935. aastal paides, üles kasvanud aga rakveres, kus õppis muusikakoolis klaverit.
  aastatel 1954-1957 õppis Pärt tallinna muusikakoolis muusikateooriat.
  1963. aastal lõpetas Pärt tallinna konservatooriumis heino elleri kompositsiooniklassi.
  konservatooriumi lõpetamise ajaks oli Pärt juba ka väljaspool eestit heliloojana tuntud.
  tema esimest orkestriteost “nekroloog” (1960) mängiti peagi pärast valmimist moskvas ja leningradis, samas kui eestis teost moodsate kompositsioonivõtete pärast teravalt kritiseeriti – esimest korda eesti muusikas oli Pärt kasutanud dodekafoonilist tehnikat.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!