Matemaatika digiõpik lihtsustatud õppekavale

7. okt. 2022 Liina Pissarev HARNO turunduskommunikatsiooni spetsialist - Kommenteeri artiklit

Valminud on põhikooli lihtsustatud riiklikule õppekavale vastava 9. klassi matemaatika digiõpiku I osa.

9. klassi matemaatika digiõpik on kaheosaline (teine osa avaldatakse 2023 jaanuaris). Selle juurde kuuluvad ülesannete kogu ning metoodilised juhised õpetajale. Sama õppematerjal on ilmunud paberil. 

Interaktiivse digiõpiku kasutamine koos paberil tööraamatuga võimaldab õppetegevust diferentseerida. Digitaalne õppematerjal lihtsustatud õppes ei täida siiski tervet õppetundi õpilase iseseisva tööga, vaid saab olla ainult üks osa tunnist.

Õppematerjal sobib kasutamiseks ka põhikooli riikliku õppekava järgi õppivate õpilaste õppe diferentseerimisel, samuti individuaalse õppekava (IÕK) alusel õppijate ning muukeelsete õpilaste õpetamisel. 

Digiõpik on sarnaselt teiste lihtsustatud õppekavale vastavate digiõpikutega tasuta kättesaadav eKoolikoti ning Opiqu platvormil: „Matemaatika 9. klassile“, I osa. Lihtsustatud õppekava – Opiq.

Õppematerjali autorid on Ragne Kuusk ja Kadri Männiksaar – kogenud eripedagoogid ning hariduslike erivajadustega õpilastele mõeldud õppematerjalide autorid.

Lihtsustatud õppekavale vastavate digiõpikute väljaandmist toetavad Euroopa Sotsiaalfond ning haridus- ja teadusministeerium programmi „Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt“ raames.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!