Õpetajate Leht 14. oktoobril

12. okt. 2022 - Kommenteeri artiklit

Juubeligalal kuulutati välja Eesti meistritiitlid õpetamises

Aasta õpetaja gala on olnud haridusrahva tähtsündmus juba kümme aastat – ajast, mil laureaaditiitleid hakati välja kuulutama ETV otseülekande vahendusel. „Jess, Eesti meistritiitel õpetamises tuli ära!“ hõiskas 8. oktoobril Pärnu kontserdimajas toimunud galal Joosepi kuju vastu võtnud Viimsi Gümnaasiumi õpetaja Reesi Kuslap. Konkursile esitatud 1500 kandidaadist kaheteistkümnele omistatigi meistritiitel. President Alar Karis andis üle ka suurmeistritiitli – 65 000 euro suuruse elutööpreemia 89-aastasele kabeõpetajale Heinar Jahule.

Eesti haridusrahva panus Ukraina võitu vabadussõjas

Paljud Ukraina pered, lapsed ja noored on Venemaa algatatud sõja tõttu sunnitud ajutiselt lahkuma kodust. Eelkõige on nende elukorraldus, haridustee ning ühiskonnas toimetulek aktuaalne Eestis, Lätis, Leedus, Poolas ja Tšehhis. Nende riikide ministrid või aseministrid osalesid töövisiidil Lääne-Ukrainas Ivano-Frankiivskis. Kohtumisest annab ülevaate Tõnis Lukas.

Kuidas hea inimene kurjaks muutub?

Kuidas on võimalik, et külalislahkete ja sõbralike inimestena tuntud venelased toetavad nüüd Ukrainas toimuvaid tapatalguid? Philip Zimbardo nimetab sellist meelelaadi muutust Luciferi efektiks. Kui ruttu ja lihtsalt muutub hea inimene kurjaks, seda demonstreerib ta oma kurikuulsa vanglaeksperimendiga.

Infovastupidavuse vundamendi laovad targad meediavalikud

Miks noored uudiseid ei jälgi? Olukorda saab parandada, kui seada fookus muutusele – sellele, mida on võimalik paremaks muuta. Lisaks on vaja tugevamalt sisse tuua noorte enda hääl, sest praegu ei ole uudistes alaealiste perspektiivi pea üldse näha.

Probleemist võib saada nurruv kassipoeg

Tartu Herbert Masingu Koolis avati interaktsioonikeskus, mis aitab välja selgitada, mis on kõnetute või vähese kõnega autistlike laste suhtlematuse taga, ning valida sobivat alternatiivkommunikatsioonivahendit nende arendamiseks.

Gümnasistid saavad tunda tudengielu

Alates sellest kooliaastast käivad Pärnu maakonna gümnasistid TÜÕ Pärnu kolledžis loengus nagu üliõpilasedki. Selline võimalus loodi koolide koostöökokkuleppega.

Valikainete assortii on mitmekesine

Hariduse arengukavas 2035 on seatud esimeseks strateegiliseks eesmärgiks valikurohked ja kättesaadavad õpivõimalused. Millised on gümnasistide valikuvõimalused, selgus väiksest uuringust.

Millised on sihid ja suunad alushariduses?

11. oktoobril tähistati Tallinna Ülikoolis konverentsiga „Kaasaja väljakutsed alushariduses“ 55 aasta täitumist alushariduse pedagoogide kõrghariduse tasemel koolitamisest. HTM-i alushariduse valdkonna peaeksperdi Tiina Petersoni  ettekanne keskendus neljale olulisele teemale.

Milline on alushariduse ja lapsehoiu korraldus Eestis Barcelona eesmärkide valguses?

Aastal 2002 määras Euroopa ülemkogu kindlaks alusharidust ja lapsehoidu käsitlevad Barcelona eesmärgid. Nüüd on Euroopa Komisjon palunud liikmesriikidel need eesmärgid üle vaadata. Millised neist on huvigruppide arvates Eestis juba saavutatud ning millistele tuleb senisest rohkem tähelepanu pöörata?

Erilised esmaspäevad Tallinna Linnamuuseumis

Et julgustada erivajadusega inimesi rohkem muuseumis käima, hakkas Tallinna Linnamuuseum oma kolmes filiaalis – lastemuuseumis Miiamilla, Kalamaja muuseumis ja Tallinna vene muuseumis ‒ korraldama erilisi esmaspäevi.

Kutseoskustega noorte tippvõistlused on alanud

Ülemaailmsed kutseoskustega noorte võistlused WolrdSkills toimuvad taas, kuid sel aastal mitmes eri paigas. 15 riigi maastikuehitajad võistlevad Eestis.

Omanikuta rattad läksid uuesti veerema

Pärnumaa KHK-s on omanikuta jalgrattad leidnud uue kodu. Politseisse sattunud peremeheta vara tehti koolis korda ja osa neist läks Ukraina noorte kasutusse.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!