Õpetajate Leht 21. oktoobril

19. okt. 2022 - Kommenteeri artiklit

Valitsus otsustas eestikeelsele õppele ülemineku

Vabariigi Valitsus kiitis 13. oktoobril heaks eestikeelsele õppele ülemineku tegevuskava aastateks 2022–2030. Et üleminek sujuks, pakub riik kõigile asjaosalistele mitmekülgset tuge. Mida arvavad eestikeelsele õppele üleminekust lasteaia- ja koolijuhid?

Kuidas suunamudijad meid mõjutavad?

Tartu Ülikooli õppejõud Maria Murumaa-Mengel annab ülevaate levinud võtetest, millega suunamudijad veebis oma jälgijate mõtlemist mõjutavad.

Ärevusega õpilaste toetamine õppetöös

Tallinna Ülikooli magistrantide tehtud küsitlus näitab, et ärevil õpilasi on koolides palju, kuid täiskasvanud ei saa aru, mida noored tegelikult tunnevad. Antakse soovitusi, kuidas õpilaste ärevust maandada.

Müstiline õpetajate tuba ‒ mis toimub suletud uste taga?

Kui kuskil koolis põlevad tuled veel pärast seitset õhtul, siis võib üsna kindel olla, et selles on hubane õpetajate pesake. Tartu õpetaja Maigi Varusk tõdeb, et nii palju, kui on Eestis koolimaju, on ka õpetajate tubasid.

Füüsikatunnis olgu elu ja lõbu

26-aastane Rauno Neito õpetab Tartumaa Kõrveküla Põhikooli lastele füüsikat, õpib haridusteaduste doktorantuuris ja loob loodusainete õpetamiseks terviklahendusi idufirmas Praktikal. „Need kolm asja moodustavad mu elus terviku. Kui üks ära võtta, hakkaks vanker logisema,“ ütleb Neito.

Koolist kaasa kogu eluks vajalik oskus

Pärnu Ühisgümnaasiumi väisas neljaliikmeline kiirabi eribrigaad, et õpetada noortele, kuidas anda esmaabi.

Õpetaja, kelle unistused on täitunud

Õpetajatöö võib olla nii lahe, 19 õpilase ja pereelu kõrvalt jääb aega ja tahet ka loominguks. Kuidas see õnnestub, teab klaveriõpetaja, pianist ja helilooja Merike Kulli (Poom).

Väike spikker õpetajale tema igapäevatöös: kuidas teha vahet intellekti- ja vaimupuudel?

Toivo Niiberg toob välja levinud valearvamused tavanormist madalama IQ-ga inimeste suhtes, samuti erilist last-õpilast iseloomustavad peamiselt õpiraskused. Niiberg tunnistab, et enamik inimesi ei tee vahet intellektipuudel ja psüühilisel haigusel.

Sõimeõpetajate tugigrupp – parem kõigist koolitustest

Sõimerühma õpetajate tugigrupi selle õppeaasta esimene kokkusaamine leidis aset Nõmmel kauni looduse keskel eralasteaias Midrimaailm. Kohtumisel keskenduti kahele suurele teemale: koostöövormid lastevanematega ning laste ja perede harjutamine lasteaiaga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!