Praktikali ökosüsteem

21. okt. 2022 Anna Smertina-Mäeorg Praktikali kliendikogemuse juht - Kommenteeri artiklit

Praktikal on innovaatiline loodusainete õpetamise ökosüsteem, mis teeb õppimise eluliseks ja õpetamise lõbusaks. Kuivad füüsikatunnid on ajalugu juba enam kui 50 koolis. Lisaks katsekomplektidele ja tarkvarale teeb Praktikali eriliseks meie kogukond – koondame motiveeritud õpetajaid ja inspireeritud õpilasi, et üheskoos jõuda veelgi kaugemale.

Õppematerjalid

Pakume metoodilisi hästi struktureeritud materjale teemapõhiseks õppimiseks, mille kandev idee on „Miks me selle kõigega üldse tegeleme“.

E-töövihik on elektrooniliste töölehtede komplekt, kuhu kuuluvad ka iseseisvaks lugemiseks mõeldud tekstid ja videod. Töövihik toetab praktiliste ja eluliste katsete kaudu õppimist, asendab täielikult pabertöövihikuid ning järgib riiklikku õppekava. Õpilaste jaoks on töölehed interaktiivsed – sinna sisestatud vastused jõuavad otse õpetaja arvutisse, nii et neid saab kasutada tunni juhtimisel ja tunnikontrolliks.

Katsekomplektid

Pakume taskukohase hinnaga kvaliteetseid komplekte tervele klassile ja õpetajale. Komplektid on üles ehitatud nii, et õpetaja saab vahendid mugavalt ja kiirelt tunni kaupa välja jagada.

Loodusainete õppimisel ei asenda käelist ja elulist kogemust miski. Tavaliselt on eriotstarbelised õppevahendid kallid. Praktiliste katsete ettevalmistamine ja kõigile vahendite hankimine on nii aeganõudev, et õpetajad ei jõua sellega tegeleda.

Praktikali komplektidega saab iga õpilane kvaliteetse, hariva ja haarava käed-külge-kogemuse. Komplektid teenivad kooli aastaid ja vajadusel saab tellida ka varuosi.

Tarkvara

Praktikali katsekomplektide ja õppematerjalide kasutamise tarkvara ühendab endas esitluste, töölehtede ja viktoriinide head omadused. Lisaks on võimalik õpilastega suhelda ning nende vastuseid kiirelt ja täpselt tagasisidestada.

Eri õppekeskkondade kombineerimine on kohmakas ja keeruline. Samuti ei vasta need sageli loodusainete õpetamise vajadustele.

Praktikal annab õpetajatele virtuaalse kõik-ühes-assistendi, mis aitab tundi läbi viia ja õpilase õpiteekonda juhtida ning toetada.

Kogukond

Praktikali õpetajad moodustavad kogukonna, keda toetame ja inspireerime nii Praktikali kasutamises kui nende töös üleüldiselt.

Korraldame õpetajatele inspireerivaid ja arendavaid üritusi, toetame enesearengut ning aitame luua tähenduslikke tutvusi teiste õpetajatega.

Komplekti üleandmisel toimub koolitus. Õppetööga alustamisele eelneb sisseelamisprogramm kogukonnaüritusel või personaalselt mõne teise õpetajaga. Samuti haldame õpetajate kogukonda ja pakume pidevat kasutajatuge.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!