Täna algab registreerumine Tartu haridusfestivalile

7. okt. 2022 Tartu Linnavalitsus - Kommenteeri artiklit

Haridustöötajad ja -huvilised kõikjalt üle Eesti kohtuvad 25.–27. oktoobrini Tartu haridusasutustes, et jagada sügisesel koolivaheajal Tartu haridusfestivalil juhtimise kunstide kogemusi ja häid praktikaid. Lisaks pakuvad nii festivalil osalejatele kui ka linlastele meelelahutust ühised filmivaatamised, Tartu Karlova Kooli koorikooli sügiskontsert ja armastusteemaline laulufestival.
Ka tänavune festival on inspireeritud Tartu kui 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna teemast „Ellujäämise kunstid“. Fookusse võetakse näiteks õpilaste enesejuhtimisoskuste toetamine, õppimise, huviringide ja projektide juhtimine ning teemasid käsitletakse ka mänguliste tegevuste kaudu. Töötube ja loenguid jagub kõigi valdkondade õpetajatele ja laial teemaskaalal.
Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on juhtimisel koolis väga suur roll. „Eks juhitakse ju nii õpetajat kui ka õpilast ning selle kaudu ka perekondi, huviharidust ja kõike muud, mis aitab õpilastel saada osa kõige paremast ja olulisemast, mis on meil õpimaailmast saada. Juhtimine on tõeline kunst: see on ka kuulamise ja mõtlemise kunst ning oskus jätta tegemata mõni rutakas samm, mis võiks põhjustada omakorda järgmisi väärsamme,“ ütles Klaas. Ta lisas, et haridusfestival ongi mõeldud õigete sammude äratundmiseks ja nende kaalu tunnetamiseks.
„Väga paljud haridushuvilised üle Eesti tulevad sügisesel koolivaheajal Tartusse selleks, et saada uute teadmiste võrra rikkamaks ja neid teadmisi kohe ka oma töös rakendada,“ sõnas haridusfestivali peakorraldaja Karin Lukk. Varasematele aastatele tuginedes ootavad korraldajad ligikaudu 1000 osalejat.
Haridusfestivali programmi on ühiselt koostanud Tartu üldhariduskoolid ja lasteaiad. Haridusasutuste töötajad astuvad festivalil üles koolitajate rollis, ent nad on kutsunud esinema lektoreid ka teistest asutustest.
Üritused on tasuta ja neile tuleb end registreerida veebisaidil haridusfestival.tartu.ee.

Tartu haridusfestivali korraldab koostöös linna haridusasutustega Tartu Linnavalitsus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!