Tartu Ülikool kutsub osalema tudengivarjuprojektis 

14. okt. 2022 Tartu Ülikool - Kommenteeri artiklit
Praktiline seminar. Foto: Andero Kalju

Tartu Ülikool pakub tulevastele üliõpilastele taas võimalust tulla tudengivarjuks. See on hea viis, kuidas saada varakult parem ülevaade huvipakkuva eriala õppetööst ülikoolis ja tutvuda tudengieluga.

Lisaks oodatakse tudengivarjuprojektis osalema üliõpilasi, kes on valmis tudengivarjule ülikoolielu tutvustama. Suurt populaarsust kogunud tudengivarjuprojekti käigus veedavad tudeng ja tema erialast huvitatud õpilane või üliõpilane koos ühe päeva, et tulevane sisseastuja saaks parema ettekujutuse sellest, mida valitud eriala õppimine tähendab. 

Kunagine tudengivari, nüüdne ajakirjanduse ja kommunikatsiooni eriala esimese aasta üliõpilane Hanne-Lore Tuubel meenutas, et kogus tudengivarjupäeval terve hulga uusi teadmisi ja ka elamusi. „Pärast loengut oli meil pooletunnine paus, mille jooksul jõudsin koos oma tudengiga õppehoonele tiiru peale teha, kiigata sisse mitmesse ruumi, palju küsida ja vastuseid kuulata ning kõige tipuks teretada trepil president Ilvest, kes oli tulnud riigiteaduste üliõpilastele külalistundi andma.“ 

Projekti juht Hanna Keidong kinnitas samuti, et tudengivarjud saavad kuldaväärt kogemuse. „See pole lihtsalt majatuur või ekskursioon, vaid terve koolipäev koos tudengiga,“ ütles ta. Kogemuslugudega saab pikemalt tutvuda ülikooli veebilehel

Varjuks on võimalik tulla nii esimese õppeastme (bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe) kui ka teise astme (magistriõppe) tudengitele. Osalemiseks tuleb valida sobiv õppekava ja registreeruda ülikooli veebilehel.  

Samuti palutakse ülikooli veebilehel end kirja panna üliõpilastel, kes tahaksid tudengivarjule oma eriala ja ülikoolielu tutvustada. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!